Gondoltam egy kétjegyű számra. Számjegyeinek összege 7. A számból a számjegyeinek felcserélésével kapott számot kivonva, majd az eredményt 2-vel megszorozva az eredeti számnál 2-vel nagyobb számoot kapunk. Melyik számra gondoltam?

Kérem segítsen valaki megoldani ezt a feladatot, hogy kell megcsinálni,levezetni? nagyon sűrgős!!
2014. jún. 10. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:
du megírom.
2014. jún. 10. 10:33
 2/5 anonim ***** válasza:

eredeti

7-x x 10(7-x)+x=70-9x

új:

x 7-x 10x+7-x=7+9x

egyenlet:

2*(70-9x-(7+9x))=70-9x+2

2014. jún. 10. 10:39
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!!
2014. jún. 11. 07:22
 4/5 A kérdező kommentje:
de mi az a 10?
2014. jún. 11. 07:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Mert a kétjegyű szám 10a+b alakú.

pl:45=4*10+5 ezért kell a 10-es szorzó

2014. jún. 11. 08:45