Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Két bank összehasonlítása egy...

Két bank összehasonlítása egy oldalban?

Figyelt kérdés
Két bank számlanyitását kell összehasonlítani egy kb. 1 oldalas esszében. Minden rám van bízva, de én nem tudok egy egész oldalt erről írni. Valaki esetleg?

2020. nov. 29. 19:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Én nem értek hozzá, de ha pl lapon kell beadni, és nem Wordben írod; akkor egy kicsit szét tudod húzni a betűket


Ilyen dolgok szoktak lenni pl, hogy

számlavezetési díj, csoportos beszedés, utalási költség mennyi

Akkor pl írhatnál arról esetleg, hogy egyik banknak kedvezőbb ez a feltétele mint a másiknak; a másiknak viszont egy másik feltétele kedvezőbb, mint az előbbi banké.

Például akkor kiszámolhatnád az átlagát mindegyiknek, hogy pl több csomag van, és akkor a számlavezetési havidíjakat átlagolod az egyik banknál, majd a másik banknál is.

Vagy pl sorbarendezed hogy


"A " Banknak ez a csomagja a legolcsóbb számlavezetési díjú

"B" banknak az a csomagja a második legolcsóbb

"A" banknak ez a típusú csomagja a harmadik legolcsóbb;


És akkor tehát így, ha mindet külön-külön felsorolod szépen egymás alá, akkor szerintem kijöhet még gépelve is egy oldal; kézzel írva meg főleg. :)


Meg még pl a bankkártya használati díj/adó; pl ha arról is találsz infot, akkor pl az is különbözhet.


Vannak még ilyen kedvezmények is, pl hogy fiatalabbaknak pl ilyen junioros számla pl, hogy kedvezményes; mert nekik pl még mondjuk nincs állandó keresetük, vagy nemtom, ilyenek vannak-e , ez most csak egy példa volt.


Vagy pl még felsorolhatnád, hogy pl kiknek milyen alapon adnak kedvezményt, pl tehát életkor, vagy mondjuk ha van egy vállalkozása, ha van 2 vállalkozása; vagy pl ha már 10 éve tag, akkor csak enyi meg annyi havídíjat számolnak fel, stb. Én nem értek ezekhez a dolgokhoz.

2020. nov. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

*Vagy pl hogy hosszú távon bankolni melyik banknál éri meg jobban

Vagy pl ha te vagy egy munkáltató,és van mondjuk 5 beosztottad, akkor menyni lesz az átutalási költség egész hónapban;

Vagy pl SMS-szolgáltatás mennyibe kerül, pl ha 2000FT-nál nagyobb összegű vásárlás történik a kártyádról, arról pl ha igényelsz sms-t, hogy akkor annak a szolgáltatásnak mennyi a díja, és pl havi rendszerességgel, vagy sms-enként számolják a díját ennek pl.

pl van amúgy olyan bank, amelyiknek van ingyenes ügyfélszolgálata; és akkor lehet, hogy ott is tudnának pl neked kedvezményekről tájékoztatást adni, ha felhívod, ha vannak nekik valami akcióik, akár szerintem több bankot is felhívhatsz; én szal nem értek ezekhez.

2020. nov. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!