A 3 éves Juli és a 4 éves Rozi testvérek. Ossz szét közöttük életkoruk arányában 21 db kék törpikét!

2020. dec. 2. 15:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Juli kap 3-at, Rozi 4-et, ekkor 7 törpe lett kiosztva.

Juli kap 3-at, Rozi 4-et, ekkor 14 törpe lett kiosztva.

Juli kap 3-at, Rozi 4-et, ekkor 21 törpe lett kisztva.


Tehát Juli kapott 9 törpét, Rozi 12-t.

2020. dec. 2. 15:31
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Összesen 3+4=7 évre kell szétosztani 21 törpikét. Ebből egyértelmű, hogy egy évre 21:7=3 törpike jut. A 3 éves Juli tehát 3*3=9 törpikét kap, a 4 éves Rozi pedig 4*3=12-t.
2020. dec. 2. 15:35