Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

[link]

Az a helyzet, hogy a kedves tanár leadott nekünk egy komplex házi feladatot a múlt héten, amikor gyakorlati hetünk volt keddtől szombatig (8 órát dolgoztunk). Már önmagában az meglepett, hogy miért küldött ilyenkor a tanár feladatot. Válaszoltam neki, hogy most munkaidőszak van, de mivel hétfőig van a határidő, a válasza az volt, hogy hétfő 24 óráig van időnk megcsinálni.

Vasárnap délután meg is csináltam, mivel hétfőn elfoglaltak vagyunk (meet óráink voltak + akkor küldik a más tantárgyak feladatait).

Word dokumentumban készítettem el, ugyanúgy, mint az osztálytársaim többsége (mert így kérik a többi tanárok).

Ma javítja ki a beküldött feladatokat, válasz: "füzetbe, kézzel írottan kérném"

A feladatleírásban egy szóval sem említette azt, hogy füzetben kéri a megoldásokat, noha eddig nála egyszer sem kellett ilyen típusú feladatot készíteni, de ettől függetlenül közölhette volna velünk.


Úgy csináltuk meg a feladatot neki, hogy a mi szabadidőnket áldoztuk fel ezért, és ez a hála.

Amint rám írt, elkészítettem a feladatot a füzetben, újraküdtem, visszaválaszolás nuku.

Nagyon merem ajánlani neki, hogy ezért a hülyeségért nem ad egyest (annak ellenére, hogy 84 pontot adott), mert abból neki nem lesz köszönet, mert kétszer kellett dolgoznom a feladaton. Nem becsüli meg a munkánkat. A másik pedig az, hogy ebből a tantárgyból amúgy is nagyon kevés óránk van (16 óra a tanévben), így kevés jegyet is kapunk (max. 3-4 félévente) és ha kapunk egy rossz jegyet, már nehezen lehet kijavítani.



2020. dec. 9. 16:47
 1/9 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Tudomásul venni. Ennél nagyobb "szívások" is lesznek a munkahelyen. Akkor majd erre visszagondolva mosolyogni, hovatovább nevetni fogsz.
2020. dec. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1: Az lehet és tudomásul veszem amit írtál, de most még a jelenben élek, úgyhogy szeretnék megoldást találni a problémára, ha nem probléma.
2020. dec. 9. 17:19
 3/9 anonymousreview60 ***** válasza:

Nem vagyok már diák 20 éve, de aligha tagadhatatlan, hogy a tanárnak nem volt joga gyakorlati héten ilyen jellegű feladatot adni.

Ez egy szövegértési feladat gyakorlatilag, ami pont a szakmunkások/szakközépiskolások számára létfontos anyagot dolgozza fel. Legrosszabb esetben 2, de inkább csak fél óra leírni füzetbe az anyagot. Ha ez ellen panaszt emelsz, a tanár visszaszívathat. Ha már a sokadik ilyen eset van, akkor együtt az osztály emelhet szót, de addig a teendőd annyi, hogy lenyeled a békát.

Amikor az Audinál leszel hegesztő vagy egyéb, akkor simán kapsz ennél nagyobb képzési anyagokat, hogy olvasd el ma este, holnap délelőtt gyakorlati képzés belőle, és holnap délután gyakorlati vizsga. Ez a feladat erre készít fel téged, hogy a szakmádban helytállhass.

2020. dec. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3: Egy szóval sem mondtam, hogy én szakmunkás szeretnék lenni a későbbiekben. Érettségiig meg se állok. Amint elvégeztem a szakmát, továbbtanulok. A szüleim a lelkemre kötötték, hogy először egy szakmát végezzek el, majd utána menjek érettségizni, de most már megbántam ezt a lehetőséget.

Az pedig a másik, hogy a gyakorlati fizetés szemtelenül alacsony; 25 ezer, mellesleg én kapom a legkevesebbet..

Egy dolgot ki nem állhatok a tanárokban, ha igazságtalan.

A feladatot elkészítettem, a füzetbe is meg lett írva és a javítást nem értékeli.

2020. dec. 9. 18:26
 5/9 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

"Érettségiig meg se állok" Helyes, így tovább!

"a gyakorlati fizetés szemtelenül alacsony" Erre részben mentség, hogy 1. diák vagy, aki a szüleivel lakik, tehát elvileg nem kell eltartanod magadat, 2. nem vagy teljesen kész mester, emiatt nem mindent lehet rád bízni, el kell magyarázni, ami kieső idő a munkáltatósnak, és akkor ennyivel kevesebbet kell fizessen.

"A szüleim a lelkemre kötötték, hogy először egy szakmát végezzek el" Ha csak nem utálsz szakmát tanulni, ez nem egy ökörség. Ugyanakkor innen nem lesznek erős alapjaid, hogy a szakiskola végén azonnal érettségizve mondjuk mérnök szakra felvételizz. Szerintem.

2020. dec. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Vendéglátás és a tanári pozíció is érdekel. Hatéves korom óta tanár szeretnék lenni, de a szüleim ezt nevetségesnek találják és ellenzik egyéb okok miatt.


Ezekhez húz a szívem, most eladónak tanulok.


Nem is probléma, hogy alacsony a fizetésem, inkább azzal van a probléma hogy aki többször bukott, az negyvenezret kap, aki meg színjeles tanuló volt az pedig huszonötezret kap. Tizenötezer forint a különbség. De hagyjuk is.

A szakmai tanárom szerint (nem az, aki a jogtant tanítja) van tehetségem a tanári pályához és nagyon örülne, ha munkatársak lennénk. Egyébként ő egy távolabbi rokonom anyai ágról.

2020. dec. 9. 19:07
 7/9 anonymousreview60 ***** válasza:

A tanárok fizetését is rendezni fogja a kormány (de nem ez, hanem a FiDeSz utáni), mert pótolni kell a nyugdíjba menőket még a demográfiai helyzet ellenére is és a tanári pálya jelenlegi kontraszelekciós hatását is mérsékelni kell, mert hülye melósokkal nem megy előre az ország: továbbképezhető (azaz nem hülye) melósok kellenek, ahhoz meg jobb tanárok, és több tanár/diák.

Ha tényleg tanár akarsz lenni, ne add fel, és tanulj! Minden jót!

2020. dec. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az értelmes válaszaidat, kedves anonymousreview60.
2020. dec. 9. 19:45
 9/9 A kérdező kommentje:

Vannak fejlemények!

Osztálytársam jól kiosztotta a tanárt, majd belátta, hogy valóban neki/nekünk van igaza/igazunk. Végül mindenkinek átjavította a jegyét, aki Word dokumentumban készítette el. Hálás köszönet innen is Neki.

[link]

[link]

2020. dec. 11. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!