Hogyan kéne ezt a feladatot megoldani? Belenéztemnegy 6.-os matekba, és szégyellem egy feladatot nem tudok megoldani. Most már nagyon kiváncsi vagyok. :D feladat:-hány cukorka van nálatok? kérdeztük Pétert és Pált. -


Ha a nálunk lévő cukorkák összegéhez hozzáadom a szorzatukat, akkor 14-et kapok. Hány db cukorka van Péternél és Pálnál?


Én valami ilyesmi egyenlettel próbápkoznék, de biztos nem jó:x+4x=14 /öv

5x =14

/:5

x =2.8

Hogy csinálnátok?



2020. dec. 10. 09:47
 1/4 A kérdező kommentje:
bocsi, egy-két elütést sajnos végrehajtottam
2020. dec. 10. 09:48
 2/4 anonim ***** válasza:

x+y + xy = 14

Mindkét szám természetes szám. Nem tudom, hogy lehet megcsinálni, de például a 0 - 14 jó.

2020. dec. 10. 09:54
 3/4 anonim ***** válasza:

x+y+xy=14 => x+y+xy+1=15

Ezt szorzattá tudod alakítani, (x+1)(y+1)=15, mivel x és y is természetes szám, ezért csak 0-14, és 2-4 a megoldások.

2020. dec. 10. 10:23
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2020. dec. 10. 15:48