Valaki be tudja nekem ezt matematikailag bizonyítani?

A sinx legkisebb pozitív periódusa 2pi

2020. dec. 10. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Ellopták a tankönyvedet? Irány a rendőrség azonnal, ők vissza tudják szerezni!
2020. dec. 10. 17:40
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, elakadtam benne
2020. dec. 10. 17:41
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

sin(x+p)=sin(x)

sin(x)cos(p)+cos(x)sin(p)=sin(x)

sin(x)(cos(p)-1)=-cos(x)sin(p)=-cos(x)sin(0)=0

cos(p)-1=0

cos(p)=1

p=2*k*pi >> legkisebb k = 1 >> 2*pi


Esetleg így?

2020. dec. 10. 17:47
 4/4 anonim ***** válasza:
53%
Ha tudsz olyan értéket mutatni, amit a függvény nem vesz fel 2pi-nél gyakrabban, akkor kész is van a bizonyítás (ezzel a szükséges feltételt nem meglétét bizonyítod).
2020. dec. 10. 18:38