Matekban segítség?

Figyelt kérdés

Van 15 ajándék, amit 10 gyerek között kell szétosztani (az ajándékok egyformák). Hányféleképpen lehet szétosztani az ajándékokat ha


A, nem muszáj minden gyereknek adni (akár egy gyerek megkaphatja az összeset, de mindet szét kell osztani.)?


B, nem muszáj minden gyereknek adni, valamint nem muszáj mindet szétosztani


C, Mennyi annak az esélye, hogy több fiú kap ajándékot, mint lány az A, pont feltétele szerint.? (7 fiú van, és 8 lány.)



Nekem ez a feladat túl nehéz, könnyebeket meg tudok csinálni. Engem teljesen bezavar az, hogy egyformák az ajándékok, így mindegy, hogy melyik gyerek melyiket kapja.

Nem szükséges leírni a teljes számolás menetét, szerintem elég egy kis instrukció is, ami rávezet a megoldásra.



2020. dec. 11. 16:56
 1/5 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam, 7 fiú van, és 3 lány
2020. dec. 11. 16:58
 2/5 anonim ***** válasza:

A) Az ismétléses kombinációról érdemes tanulni:

[link]

[link]

Ennek alapján a kiosztási lehetőségek száma:

(10+15-1 alatt 15)=(24 alatt 15)=1307504

2020. dec. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

B) A kiosztott ajándékok száma 1-től 15-ig változhat. Az A)-ban alkalmazott gondolatmenettel kapott lehetőségszámokat össze kell adni.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..

2020. dec. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

C) A komplementer esemény valószínűségét érdemes vizsgálni. Legfeljebb annyi fiú kap csokit, mint lány.

0 fiú 3 lány

1 fiú 3 lány

2 fiú 3 lány

3 fiú 3 lány

0 fiú 2 lány

1 fiú 2 lány

2 fiú 2 lány

0 fiú 1 lány

1 fiú 1 lány

2020. dec. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ez a helyes link.

2020. dec. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!