Házi feladat segítség????!!


Én úgy tudom hogy tört nevezője nem lehet nulla.

Vagy mégis??



a/(x+1)>=-1


Nah itt látjuk hogy x nem lehet -1.


De ezt az egyenlőtlenséget kapjuk rendezés után.

1/(x+1)+1/(a)>=0


Láthatjuk hogy A is nevező lesz, így nem lehet nulla.


De a tanár szerint lehet A nulla.

De miért?


2020. dec. 11. 18:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem ezt kapjuk rendezés után. Hogy jött ez ki neked?


Ez jön ki

a+x+1>=0

2020. dec. 11. 18:14
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
az 1/a honnan jött ki? hogyan rendezted?
2020. dec. 11. 18:20
 3/11 A kérdező kommentje:

Ha osztok a-val.

Akkor ez lesz:


1/(x+1)>=-1/a

Majd ezután hozza adok 1/a-t mindkét oldalhoz.

És akkor 1/(x+1)+1/a>=0

2020. dec. 11. 18:21
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad ide, hogy mi a feladat.


Ha az, hogy oldjuk meg az egyenlőtlenséget, ahol x az ismeretlen és a valós paraméter, akkor így lehet megoldani:


x+1 nem 0, azaz x nem -1


Ha a=0, akkor az egyenlőtlenség: 0>=-1.Ez minden -1-től különböző x-re teljesül


A többi megy?

2020. dec. 11. 18:21
 5/11 A kérdező kommentje:
Megy a többi igen, csak belegondoltam hogy ha úgy rendezem az egyenlőtlenséget ahogy fel írtam akkor A sem lehet nulla.
2020. dec. 11. 18:24
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a-val osztasz, akkor feltételezed, hogy a nem 0. Ezt nem teheted meg ha az a feladat, amit #4-ben írtam, azaz, hogy a valós paraméter.
2020. dec. 11. 18:27
 7/11 anonim ***** válasza:
40%

Ha osztasz a-vak... Miért is osztasz a-val?


Akkor ezt kapod, nem azt, amit írtál


(a/(x+1))/a>=(-1)/a

2020. dec. 11. 18:31
 8/11 A kérdező kommentje:

Ahha így már oké.

Köszi hogy segitettetek. :) :)

2020. dec. 11. 18:35
 9/11 A kérdező kommentje:

a*(x-3)>x-5


Na itt A>0 vagy A<0 miért nincs a megoldásban?

Hiszen szorzunk A-val, tehát a relacios jelet befolyásolhatja.

2020. dec. 11. 20:02
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem befolyásolja, miért tenné?


Akkor változik a relációs jel, ha negatív számmal osztod, szorzod mindkét oldalt.

2020. dec. 11. 20:18
1 2