Hány g ként kell elégetni ahhoz, hogy egy 2akós (1 [akó] = 53,72 liter) hordó, 25ᵒC-on megteljen kéndioxiddal?

A digitális oktatásban semmilyen mankót nemkapunk,hogy hogyan kéne,csak nesze számold ki,és ma ez a feladatunk.Valaki segítene?

#kémia #matematika #számítás #kémiaiszámítás
2020. dec. 14. 15:25
 1/4 Z003 ***** válasza:
100%

A hordó térfogata: 107,44 dm^3, 1 mol gáz térfogata 25°C-on (és standard nyomáson) 24,5 dm^3.


107,44/24,5 = 4,385 => 4,385mol gáz kell.


1 mol kénből 1 mol kén-dioxid lesz, így 4,385 mol kén kell.


1 mol kén 32,066 g

4,385 mol kén x g x=(4,385*32,066)/1 = 140,619 g


140,619 g kén kell.

2020. dec. 14. 15:53
 2/4 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm!
2020. dec. 14. 16:04
 3/4 Tak válasza:
Nem maradt ki véletlenül az,hogy a levegőnek csak 21%-a az oxigén?
2020. dec. 14. 17:10
 4/4 Z003 ***** válasza:
Nem mivel nem az volt a kérdés hogy ebben az adott légtérben menyi ként lehet elégetni. Hanem hogy mennyi kén kell a 107 literes hordó kén-dioxiddal való feltöltéséhez.
2020. dec. 14. 17:31