Segítene valaki? Etán szubsztitúciója klórral 2képlettel,összegképlettel és konstitúciós képlettel. Kellene a főtermék és a melléktermék neve is.

Előre is köszönöm!

2020. dec. 16. 16:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Összegképlet:

C2H6+Cl2= C2H5Cl+HCl


Nevek:

Etán+Klórgáz=etil-korid+ sósav


Konstitúciós képlet:

(ez nyomtatott betűkkel nem biztos hogy szép lesz, de megpróbálom)


H H H H

| | _ _ | | _

H-C-C-H +|Cl-Cl|=H-C-C-H+H-Cl|

| | _ _ | | _

H H H Cl

2020. dec. 17. 08:04
 2/2 anonim ***** válasza:
Ilyen egyszerű dolgokat tényleg annyira nehéz a Mozaikba megnézni? Mire betölt a windows háromszor megtalálod, de komoylan.
2020. dec. 18. 13:58