Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jó ehez a feladathoz (amit...

Jó ehez a feladathoz (amit lentebb írok) ez az egyenlet? (X-3000)×2,5-7000=x Ha nem jó akkor hogyan írjam fel?

Figyelt kérdés
2. Géza egy mikroszkópra gyűjt, ezért megkérte a családtagokat, hogy a születésnapjára, ha lehet, pénzt kaphasson. A szüleitől 3000 Ft-tal több pénzt kapott, mint a nagyszülőktől és volt már ezen kívül 7000 Ft-ja, így már meg tudja venni. Mennyibe kerül a mikroszkóp, ha a nagyszülőktől kapott pénz 2,5-szeresét kell érte kifizetni?
2020. dec. 16. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Ami a nagyszülőktől kap, az x. Ekkor:

7000 + x + x + 3000 = 2,5 x

2020. dec. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Erről te is meg tudsz bizonyosodni; megoldod az egyenletet, majd megnézed, hogy a kapott eredmény szinkronban van-e a feladatkiírással. Ha nem, akkor nem volt jó az egyenlet.


Hogyan írtad fel az egyenletet?

2020. dec. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát így (x-3000)×2,5-7000=x

De akkor az 1s válaszából kiderűl h rossz

Köszönöm:)

2020. dec. 16. 17:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyszerű... Leírtad ugyanazt az egyenletet...

Nem azt kérdeztem, hogy milyen egyenletet írtál fel, hanem hogy milyen gondolatmenet alapján.

Azt se tudjuk, hogy mit jelöltél x-szel.

Az első válaszoló leírta, hogy a nagyszülőktől kapott pénzmennyiséget jelölte x-szel, így kapta az egyenletet. Ha te mást jelölsz x-szel, akkor nyilvánvalóan másik egyenletet fogsz kapni, ami nem feltétlenül rossz, csak másra fog megoldást adni, amiből kiszámolható a mikroszkóp ára.

Ezért kellene tudni, hogy milyen lépések szerint írtad fel. Sőt, ha leírnád, azt is meg tudnánk mondani, hogy mit gondoltál rosszul, ha egyátalán rossz a gondolatmenet.

2020. dec. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezért konkrétan én bevágnám az 1-es alát a naplóba. Az egy dolog, hogy nem érti miért rossz a megoldása, de még le is hülyézi a jó megoldást.
2020. dec. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Akkor most nem értem jó volt az a megoldás amit gondoltam mert én ott ugyan így ahogy az egyes a nagyszülők pénzét írtam de nem olyan volt az mint az 1esé ezért gondolom rossz amit írtam és az 1esé a jó.

Vagy Nem?

2020. dec. 16. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!