Itt ketto egyenletet tudtam felírni.

Jól gondolom hogy így kell valahogy megoldani?


[link]


A 624-es feladatról van szó.


X*v1=30


30/v1=30/(v1-1)-1/20


2020. dec. 23. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Az egyenleted jobb oldalán a 3 percet (= 1/20) hozzá kell adni, mivel korábban indult el, tehát több időre volt szüksége.
2020. dec. 23. 21:57
 2/5 anonim ***** válasza:

X helyett en 't'-t hasznalnek, az elso egyenleted jo:


t * v = 30


3 perc az 0.05 ora, mivel elobb indult el igy tobb idobe tartott neki, ezert t-hez hozza kell adni a 3 percet:


(t+0.05)*(v-1)=30


lehet hogy te is ugyanezt irtad csak atrendezve, de nem neztem at...

2020. dec. 23. 21:59
 3/5 A kérdező kommentje:

De ha a km-t leosztom a sebességgel akkor az idő jön ki.

Viszont a jobb oldal azt jelzi hogy több időt ment, ezért hogy egyenlet legyen, ki kell vonni a jobb oldalbol.

Nem?

2020. dec. 23. 22:01
 4/5 anonim ***** válasza:

(1) vt = 30

(2) vt = (v-1) * (t+0,05)

.

vt = vt + 0,05v - t - 0,05

0 = 0,05v - t - 0,05

-0,05v + 0,05 = -t

t = 0,05v - 0,05

.

Ezt felhasználva (1)-ben:

v * (0,05v - 0,05) = 30

0,05v² - 0,05v - 30 = 0

v² - v - 600 = 0

v = 25

2020. dec. 23. 22:01
 5/5 anonim ***** válasza:

Tipikus hiba. Ahhoz adsz hozzá, ami alapból több, holott a kisebbhez kell hozzáadni, hogy kiegyenlítődjenek.

Például; gondoltam egy számra, ami 2-vel több az 5-nél. Melyik számra gondoltam?

Ránézésre nyilván a 7 a válasz, viszont egyenletként így írnád fel a hibás gondolatmenet szerint:

5=2+x, ahol az x a gondolt szám, erre viszont a 3-at kapod megoldásnak, tehát a 3 2-vel nagyobb az 5-nél, ami nyilván baromság.

A te esetedben is ugyanez a helyzet, tehát az egyébként nagyobbat növeled ahelyett, hogy vagy a kisebbet növelnéd, vagy a nagyobból vonnád le a különbözetet.

2020. dec. 24. 01:58