Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért jön ki ez az eredmény?...

Miért jön ki ez az eredmény? (Legyen A = { x ∈ R : |x + 3| < 3 } ´es B = { x ∈ R : −x2 − 9x − 20 < 0 }. Hatarozza meg a B \ A halmazt!)

Figyelt kérdés

A megoldás(−∞, −6] ∪ [0,∞)

De miért nem a -5-től nézzük? Nem igazán vagyok képben ,hogy mikor nyitott meg zárt az intervallum. Kiszámolni kitudtam, de anélkül nem tudom megoldani. :/



2020. dec. 29. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:

A=(-6; 0)

B=(-végtelen; -5)U(-4; végtelen)

Ábrázold számegyenesen e két halmazt! Satírozd be azokat az elemeket, amelyek B-nek elemei, de A-nak nem! Látni fogod, hogy a megoldás helyes.

2020. dec. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A nyílt/zárt intervallum csak azt jelöli, hogy az intervallum végpontja hozzátartozik-e a halmazhoz vagy sem.


Azért nem (-5)-től nézzük, mert a (-6) kisebb a (-5)-nél.

2020. dec. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A -6 és a 0 nincs benne A-ban, de B-ben igen. Ezért B/A-ban benne vannak.
2020. dec. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2020. dec. 29. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!