Egy feladathoz a következő egyenletet írtam fel: [link]

2020. dec. 30. 16:59
 1/2 anonim ***** válasza:
75%

Bal oldalt kell csak alakítgatni.

Legyen a=gyök(30000/x)


a^2 - a^2 * (gyök(2)/2)^2 =

a^2 - a^2 * 2/4 =

a^2 - (a^2)/2 =

(a^2)/2


Ide visszahelyettesíted 'a' értékét, és máris egyszerű dolgod lesz.

2020. dec. 30. 17:06
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. dec. 30. 17:26