Az S számhalmaznak 5 eleme van. Az elemeket páronként összeadva a következő összegeket kapjuk: 0, 6, 11, 12, 17, 20, 23, 26, 32 és 37. Mely számok S elemei?


#matematika #KöMaL #texas mathematical olympiad
2021. jan. 11. 13:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az összegek különbözők, így a<b<c<d<e. Az összegek összege:

4(a+b+c+d+e)=184

a+b+c+d+e=46

a+b=0

d+e=37 => 0+c+37=46 => c=9

Innen már megy?

2021. jan. 11. 13:44
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megvan.
2021. jan. 11. 14:00