Valaki103739 kérdése:

Egy követ függőlegesen feldobunk 20m/s sebességgel. Milyen magasra megy fel, és mennyi idő múlva esik vissza a földre ?


2021. jan. 11. 19:14
 1/2 anonim ***** válasza:
s=v*t-g*t^2/2; t=v/g. Ebből t kiszámítható, majd utána az s is. A visszaesés 2*t idő.
2021. jan. 11. 19:27
 2/2 anonim ***** válasza:

t(em) = v(null)/g

h(max) = v(null)*t(em)-g/2*t(em)^2


Ezer ft lesz.

2021. jan. 11. 19:32