Szénhidrogének?

Figyelt kérdés

Telítettek | telítettlenek| aromasok

Csoportneve

Egyéb elnevezése

Altalnos összegképlet (nyílt lancú)

Egyes vegyületek elnevezése

Fizikai tulajdonságok

A homolog sor legkisebb szenatomszamu tagjának neve, halmazállapota

Kötetek

C-C kötéshossz

Terszerkezet

Reakciókezseg

Jellemző reakciói

Égésük levegőn



2021. jan. 14. 12:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát én ezt már nagyon régen tanultam, és sokat nem tudok segíteni, de:

Telített szénhidrogének: metán, etán, probán, bután, hexán, stb., aszerint, hogy hány szénatomot tartalmaznak. Ezeket Paraffin-szénhidrogéneknek nevezzük. Legegyszerűbb képviselője a metán (CH4), ezt követi C2H6=etán, C3H8=propán, C4H10=bután.

A paraffinsorozat általános képlete: CnH2n+2. (Bocsánat, de nem tudom a kémiai képletnek megfelelő formában leírni őket, mert a számokat mindig fél karakterrel leljebb kellene írni.)


Telítetlen szénhidrogének között különböző sorozatok fordulnak elő. Általános képletük: CnH2n (olefinek), CnH2n-2 (acetilének)


Léteznek az Alkoholok, az Éterek, Karbonsavak, meg még nem tudom mik.


Az aromás vegyületek: Ebbe a csoportba a benzolból levezethető szénhidrogének és származékaik tartoznak. Ezek általános képlete: CnH2n-6.


A szénhidrogének reakciókészsége általában magas.


Sajnos többet nem tudok segíteni, mert már nagyon régen volt.

2021. jan. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!