Van itt jo matekos? Kérlek valaki oldja meg nekem ezt a 3 egyenletet nagyon nem értek hozzá és ezen múlik a félévi jegyem😓 1, 15+(3a+6)=30 2, 20+(14-b)=27 3, (5-c)+(3c-3)=6


2021. jan. 15. 10:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Azt ugye tudod, hogy 16 éves korodig nem regisztrálhatsz ide?
2021. jan. 15. 10:20
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Egészen pontosan mi a problémád? Azzal nem mész semmire, ha leírom a megoldást, mert ezek nagyon alapvető dolgok.


Ha még ezt sem tanulod meg, akkor később nagyon súlyos problémáid lesznek.


Először csak próbáld meg felbontani a zárójeleket! Utána már könnyű lesz.

2021. jan. 15. 10:23
 3/12 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, és elmultam 16
2021. jan. 15. 10:24
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Azért szomorú, hogy 16 évesen még általános iskola ötödikbe jársz.
2021. jan. 15. 10:26
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

15+(3a+6)=30 /-15

3a+6=15 /-6

3a=9 /:3

a=3


20+(14-b)=27 /-20

14-b=7 (/+b

14=7+b /-7

7=b


(5-c)+(3c-3)=6

5-c+3c-3=6 (összevonás jön)

2+2c=6

2021. jan. 15. 10:27
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

2+2c=6 /-2

2c=4 /:2

c=2

2021. jan. 15. 10:28
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

gratulálok megint sikerült visszarúgdosni a kérdezőt a sötétségbe


nem is tudom minek írok ide, aki lusta gondolkodni az annyit is ér

2021. jan. 15. 10:29
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megoldást, egyebkent 9.be járok nem 5.be és ez regebben nekem is ment de mar valahogy elfelejtettem
2021. jan. 15. 10:33
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

Azért az online oktatás miatt most nem egyszerű a helyzetük. Nálunk is van 9-es.

A félév miatt ráadásul most folyamatosan felelnek/dolgozatot írnak majdnem mindegyik tárgyból, és közben haladnak az anyaggal, és beadandókat írnak...

Amit nem használ az ember elfelejti. Megesik. Kitartás! :)

2021. jan. 15. 10:37
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
töltsd le a "photomath" nevű alkalmazást, könnyű használni és levezeti a feladatokat
2021. jan. 15. 17:46
1 2