Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egy magyar szöveg németre...

Egy magyar szöveg németre fordításában tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sok embernek a nyár a kedvenc évszaka. Miért? Nyáron meleg van, süt a nap, nincs iskola, nincsenek kötelezettségek. Szabadok vagyunk. Oda mehetünk ahova szeretnénk, akkor amikor akarunk és azokkal akikkel szeretnénk. Persze mindezt covid nélküli időkben. A nyárban az a jó, hogy mindenkinek mást jelent, nem úgy mint az ősz, arról mindnekinek az iskola jut eszébe, és legtöbben ennek nem örülnek. Nyár viszont van akinek a tengert jelenti, van akinek sok időt a barátaival, van akinek a hegyeket, másnak a pihenést, a sorozatnézést, az olvasást. És mindneki úgy alakítja, hogy kedve teljen benne. Nekünk a tavalyi volt az utolsó nyár amit gyerekekként éltünk át, amikor a nyár az igazi vakációt jelentette. Persze az egyetemen a vakációnak is ugyan úgy fogunk örülni mint az elmúlt 12 évben minden nyárnak. De hogy ne felejtsük el milyen volt gyermekként a nyár, hoztam néhány találós kérdést. Remélem sikerül rá válaszolni.

Kertben élek, illatozom, én vagyok a szépek szépe,

Aki letép, jól vigyázzon, tövis karcol tenyerébe!

(rózsa)

Se hárfája, se gitárja,

mégis szól a muzsikája.

(tücsök)

Fent lakom az égen, melegít a fényem,

sugárból van bajszom, este van, ha alszom.

(Nap)

A füledbe zizegek, meg is csíplek, ha lehet. (szúnyog)

Vízben élek, brekegek, ismertek-e, gyerekek? Szúnyoglábon élek, a gólyától félek. ( béka)

Találtam aranyos gyerekdalt is a nyárról, amit szeretném ha meghallgatnánk.



2021. jan. 16. 12:01
 1/2 anonim ***** válasza:
50%
Ha lefordítod, kijavítom, de helyetted nem fogom megcsinálni.
2021. jan. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Írtam privátban
2021. jan. 16. 19:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!