Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Magyar mondatok forditasa...

Magyar mondatok forditasa nemetre. Segitene valaki?

Figyelt kérdés

Szeretnék pár alapmondatot lefordítani németre.Nem a saját adataim szerint írom le.

Molnár Petra vagyok/Molnár Petrának hívnak.13 éves vagyok/13 éves múltam.Van egy nővérem.A nővérem neve Hanna/az ő neve Hanna.Van egy kutyám és egy hörcsögöm.A kutyám szeret játszani,okos,kedves.Barna és fekete színű.Magyarországon élek.Budapesten lakom.5 éve tanulom a németet.Sajnálom,nem értem.Megtudná ismételni mégegyszer?Tudná lassabban mondani?Jól érzem magam/jól vagyok.Szeretek sportolni.Lovagolni járok.Tudok úszni.Tudok görkorizni,gördeszkázni.Kitűnő tanuló vagyok.7.es vagyok/a 7.osztályba járok.Szeretek olvasni.Szeretek tanulni/szivesen tanulok.Tudok zongorán játszani.Szeretek énekelni.

Nem sorrendben írtam a mondatokat.Ha valaki lefordítaná nekem hibátlanra,annak nagyon örülnék!


2016. ápr. 4. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Ich bin Petra Molnár. Ich bin dreizehn Jahre alt. Ich habe eine ältere Schwester. Meine Schwester heisst Hanna


Ich habe einen Hund und einen Hamster. Mein Hund spielt gern, er ist schlau und lieb. Er ist braun und schwarz.


Ich wohne in Ungarn, in Budapest. Ich lerne seit fünf Jahren Deutsch. Es tut mir leid, ich verstehe das nicht. Könnten Sie das bitte nochmal wiederholen ? Könnten Sie etwas langsamer reden? Ich fühle mich wohl/mir geht es gut. Ich mag Sport treiben. Ich reite.


Ich kann schwimmen. Ich kann (görkori) laufen. Ich bin eine Einser Schülerin. Ich gehe in die siebte Klasse. Ich lese gern. Ich lerne gern. Ich kann auf dem Klavier spielen. Ich mag singen.

2016. ápr. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Görkorizni: Rollschuh laufen
2016. ápr. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom,hogy leforditottad!Igy maris konnyebb tanulnom.Tenyleg koszonom a faradalmad.
2016. ápr. 5. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!