Már egy órája próbálkozom, de nm megy, segít#nétek?

[link]

2021. jan. 18. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Máshogyan át tudod küldeni a feladatot? Csak mert a classroomhoz az kell, hogy a kurzus résztvevője legyen az ember.
2021. jan. 18. 10:28
 2/8 A kérdező kommentje:

persze,

Egy háromszög oldalainak hossza a, b, c, a velük szemben lévő szögek

rendre és Töltsd ki az alábbi táblázatot (az oldalak mértéke cm)! Készíts

ábrát (elég egy!)! A végeredményeket két tizedesjegyre kerekítve add

meg!


a b c alfa béta gamma


a) 14 16 57°

b) 11 31°15’ 73°

c) 2,4 5 4,2

d) 10 11 67°


2. Egy paralelogramma oldalai 10 cm és 12 cm, az egyik szöge 112°.

Mekkora a rövidebb átlója?

2021. jan. 18. 10:35
 3/8 A kérdező kommentje:

a) a=14 b=16 ß=57

b) c=11 alfa=31°15' béta=73

c)a=2,4 b=5 c=4,2

d) b=10 c=11 alfa=67

2021. jan. 18. 10:38
 4/8 anonim ***** válasza:

Itt a kettes feladat, kicsit kókány munka, de remélem érthető. Az első feladat viszont még egy picit zavaros.


[link]

2021. jan. 18. 11:12
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Ezeket kell megtanulnod!

a)

a<b => alfa hegyesszög

sin(alfa)=a*sin(béta)/b=0,3816 => béta=47,2° => gamma=75,8°

c^2=14^2+16^2-2*14*16*cos75,8° => c=18,5

2021. jan. 18. 11:18
 6/8 anonim ***** válasza:

b)

gamma=180°-31,25°-73°=75,75°

b=11*sin(73°)/sin(75,75°)=10,9

a=11*sin(31,25°)/sin(75,75°)=5,9

2021. jan. 18. 11:24
 7/8 anonim ***** válasza:

c)

cos(béta)=(2,4^2+4,2^2-5^2)/(2*2,4*4,2) => béta=94,55°

sin(alfa)=2,4*sin(95,55°)/5 => alfa=28,59° => gamma=56,86°

2021. jan. 18. 11:31
 8/8 anonim ***** válasza:

d)

Koszinusztétellel, úgy, ahogy a) végén

2021. jan. 18. 11:34