Biosz valaki segítene?

Figyelt kérdés

A gerincesek ősi, közös vonásai a belső váz, amelynek tengelye a(z) csigolyákból felépülő ...(1.)..., valamint a(z) ...(2.)... légzőszerv és a csőidegrendszer.


A gerinces állatok belső vázát porcszövet, illetve ...(3.)... építi fel. A vázrendszer három tájékra tagolható. A(z) ...(1.)... a bordákkal és a szegycsonttal együtt alkotja a(z) ...(4.)...-t . A törzsvázhoz kapcsolódik a fej vázát alkotó ...(5.)... és a végtagok váza. A belső váz részei, és a hozzájuk kívülről kapcsolódó ...(6.)... képezik a mozgás szervrendszerét. A vázrendszer felépítése tükrözi az állat életmódját.


Minden gerinces állat közös jellemzője, hogy a tápcsatorna ...(7.)... fő szakaszra tagolódik.


A keringési rendszer zárt. A vér alkotói a folyékony ...(8.)..., valamint az eltérő szerepű ...(9.)... és ...(10.)..., továbbá a vérlemezkék.


A kiválasztó szerv a páros ...(11.)....


Az idegrendszer központi része a(z) ...(12.)... és a(z) ...(13.)..., környéki részét pedig a(z) ...(14.)... és a dúcok alkotják.


A gerincesek ...(15.)... állatok, ami azt jelenti, hogy a hím- és női ivarszervek külön egyeden találhatók meg. Ivarmirigyeik általában párosak, hímekben a(z) ...(16.)..., nőstényekben pedig a(z) ...(17.)... termeli az ivarsejteket.


2021. jan. 20. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Google a legjobb barátnőd... Beírod a töredékmondatokat, és kidobja az eredeti szöveget..

pl. a legelsőnél:


[link]

2021. jan. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%
Ezeket a válaszokat a tankönyvedben is megtalálod!
2021. jan. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

2: (1-es vagyok)

Ezt már nem is akartam mondani, mert tegnap is kaptam priviben olyan választ (mástól), hogy "....És légyszíves leírod a válaszokat mert nincs sok időm olvasni."



Tehát instant megoldást akarnak dicső ifjaink, nem segítséget.

2021. jan. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Volt egy ugyanilyen kérdés, csak más témakörből, sajnos leírták a válaszokat. Pedig biztosan benne van a tankönyvben, de egy oldalt sem hajlandó az elolvasni, aki ide kiír ilyen kérdést. Annyira gáz.
2021. jan. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Sajnos, erre én is rájöttem...
2021. jan. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Volt olyan, hogy viccből megérdeklődtem a kérdezőtől, mennyit fizet, erre a válaszomat törölték, a kérdést nem!
2021. jan. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

Én már legalább féltucatszor belefutottam ilyen arcátlan kérdésbe.

Konkrétan belinkeltem neki az információt (ha jól emlékszem, valami színmű v. regény rövid tartalma, ill. egy-két szereplőre vonatkozó infó kellett) - kb. egy másfél a/4 oldalnyi szöveget kellett volna elolvasnia és copy&paste... Nekiállt hepciáskodni, hogy ne weboldalt linkeljek, hanem konkrétan írjam le a megoldást.


Asztaq! :(((


Tehát még arra sem hajlandó, hogy a tálcán elétett szövegből kimásolja az érdemi részt.

2021. jan. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
Iskolás koromban (múlt század közepe) a tanárok olyan feladatot adtak pl. irodalomból, hogy csak az tudta a választ, aki valóban elolvasta a regényt. Most meg? Zanzásított kivonatok, kész olvasónaplók, Google, csak olvasni ne kelljen...
2021. jan. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!