Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A harmadik periódusból melyik...

A harmadik periódusból melyik az az elem amelynek legkisebb tömege fejleszt 1g hidrogént? Ezt hogy kell kiszámolni

Figyelt kérdés
Köszönöm

2021. jan. 22. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:

3. periódus elemei, melyek H2-t fejlesztenek valamilyen úton: Na,Mg,Al,S. 1g hidrogén(gáz) anyagmennyisége: 0,5 mol. A kérdést máshogy úgy lehetne feltenni, hogy melyik az az anyag, amelynek 0,5 molja a legkisebb tömegű?

Mivel egy periódusban az elemek tömege monoton nő, így a legelső - Nátrium lesz ez az elem.

2021. jan. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, azt hiszem te a 3. Sort nézted de a 3.oszlop a 3.periódus 🙂
2021. febr. 16. 21:02
 3/4 A kérdező kommentje:
Na jó én most össze kevertem saját magam is, a 3.periódus a 3.sor ez helyes ahogyan írtad azt akartam kihozni hogy nem a Na-ot adja helyes válaszként hanem a 3.csoportban lévő Al-ot
2021. febr. 16. 21:06
 4/4 anonim ***** válasza:

Igazad van, hiszen:

Az Al mindig 1,5 mol H2-t fejleszt

Az Na mindig 0,5 mol H2-t

tehát az Al kisebb tömegben fog H2-t fejleszteni

2021. febr. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!