1.Mekkora erővel taszítja egymást a 2 C és a 3 C nagyságú töltés, ha közöttük a távolság 20 m?


2.Milyen távolságból taszítaná egymást 50 N erővel az 1C és a 4 C nagyságú töltés?


Köszönöm a válaszokat!


2021. jan. 25. 15:18
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Elloptak a tankonyvedet? Irany a rendorseg, meg elkaphatjak a tolvajt!
2021. jan. 25. 15:20
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
F = k * Q1 * Q2 / r² (k = 9 * 10⁹ Nm²/C²)
2021. jan. 25. 15:22
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

#1 - nek teljesen igaza van, ez sima egyenletbe behelyettesítéses kérdés, semmi extra, azaz minimális gondolkodást igényel, csak a Coulomb törvényt kellene megtalálni a tankönyvben.

A trollok már le is húzták látom... :).

2021. jan. 25. 15:48