Jól gondoltam végig?

Figyelt kérdés

Adott a koordinata rendszerben egy téglalap amelynek oldalai párhuzamosak a koordinata rendszer tengelyeivel.

Legfeljebb hány részre osztja a sikot n téglalap?

n=1;2;3


az én valaszaim:

n=1 esetében 2 részre legfeljebb.

Ha a teljes teret kitölti akkor lesz maga a sík, és egy üres halmaz.


n=2 esetében szerintem 4 részre legfeljebb. Hiszen tekintsük most azt az esetet hogy a téglalapok nem érnek egymásba. Akkor lesz 2 téglalap amik együtt teljesen kitöltik a sikot. És lesz egy üres halmaz. Ekkor 2+1+a ketto téglalap együtt véve, azaz a sík.

Tehát 4 részre legfeljebb.


n=3 esetében megint tekintsük az egyszerűség kedvéért úgy a teglalapokat hogy nem érnek egymásba és kitöltik a sikot.

Ekkor lesz ha egyesével ki választjuk az egyes teglalapokat akkor eleve két részre osztjuk a sikot, egy kivalasztott téglalap és a maradék 2 teglalapra. Tehát külön nem kell kiválasztani 2 teglalapot már.

Vagy ha egyszerre a harmat választjuk ki, akkor lesz maga a sík és egy üres halmaz.


Ez így legfeljebb 5 részre osztja a sikot.



Javítsatok ki ha tévedek.


2021. jan. 26. 04:35
 1/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat n=3 esetében legfeljebb 4 részre osztja a sikot.

A három téglalap külön, és a maradék üres halmaz.

2021. jan. 26. 04:43
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Elég zagyva megfogalmazás. "Maga lesz a sík", "üres halmaz"????


n=2-nél négy

n=3-nál nyilván több

2021. jan. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem jól csinálod, az egyszerűség kedvéért dolgot nem értem. Ha így csinálod, akkor nem kapod meg a maximális számokat.


Pl 3 db téglalap jóval több, mint 5 részre osztja a síkot, ha jól rajzolod fel.

Rajzolsz egyet, a következőt úgy rajzolod fel, hogy az első téglalapon négy metszéspontja legyen a második téglalapnak. Ez a maximális metszéspont szám, ha a téglalapok párhuzamosak az x tengellyel (ha ez nem lenne, akkor az egyiket 90 fokkal elforgatva és egymásra téve, már lehet 10 sík részed).


Szóval megvan ez a kettő téglalap, ezek ha jól rajzoltad, akkor azok 6 részre osztja a síkot. Egy kereszt formát képzelj el.


Erre kell rárajzolni jól a harmadik téglalapot, úgy, hogy a maximális metszéspontok legyenek a már felrajzolt két teglalappal. 8 plusz metszéspont lesz, ha így csinálod, így 3 téglalap maximum 14 részre osztja a síkot, ha ezek a téglalapok mind párhuzamosak az x tengellyel (és ugye a téglalap tulajdonságai miatt az y tengellyel is).

2021. jan. 26. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Az ilyen feladatoknál mindig úgy kell neki állni, hogy mi lehet a maximum szám, hogyan lehet elérni. Nem úgy, hogy hogy a legegyszerűbb vagy mi a legkedvezőbb eset.

Az összes legfeljebb hány részre osztja a síkot akárhány bármi? Feladatnál mindig arra kell törekedni, hogy a maximális metszéspontok számát kell tovább vinni és akkor jutsz el a jó eredményig. Máshogy nem.

2021. jan. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Így már ertheto.

2021. jan. 26. 12:54
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon érthetően írtad le az előző válaszban hogy mi hogyan van.

Hadd kérjek meg egy kis segitseget tőled, sokat segítettél tényleg.


[link]


Ezeknél a feladatoknal az elsőre nekem ez lesz:

Legyen A={1;2;3;4} és B={1;2;3}

Ha A metszet B =B akkor ha A-bol kivonom B halmaz elemeit akkor csak olyan elemeknek szabad maradniuk ami csak A-ban szerepel.

A\B=1 tehát A nem reszhalmaza B-nek.

B\A=ures halmaz.

Tehát B reszhalmaza A-nak.


A 43-as és 44-es feladat egyszerűen nem megy, nem tudtam értelmezni.

Már szenvedtem vele, de nem megy.


A 45-os feladat ez lesz nekem:

A\B=ures halmaz

B\A=ures halmaz

Tehát A reszhalmaza B-nek, és fordítva is, tehát egyenlőek a halmazok. Ekkor viszont a metszetuk és az unio is egyenlő lesz egymással.


46-os feladat:


Ha A=B akkor így néz ki az egyenlet

| A |<= (2 | A |)2

|A|<=|A|


Ha nem egyenlő A és B halmaz és nem is reszhalmaza semelyik halmaz a másiknak, akkor 0<=(|A|+|B|)2

Ez mindig igaz.


Ha nem egyenlőek de egyik halmaz reszhalmaza a masik halmaznak, pl A={1;2;3;4} és B={1;2;3} akkor eleve |A metszet B | kisebb lesz mint |A|.


Tehát biztosan teljesülni fog ez:

|A|<=|A|

Hiszen ekkor a bal oldal kisebb mint |A|.



Ha valahol tévedek kérlek javits ki, nagyon érdekel hogy mi a pontos gondolatmenete az összes feladatnak.


Előre is köszönöm ha segítesz.

És az előző válaszokat is köszönöm, segítettek komolyan.

2021. jan. 26. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!