Matematika feladban segítség kellene!?


Ma kaptuk ezt a feladatot, és nagyon meggyűlt vele a bajom. Esetleg valaki tudna segíteni?


Arthur király és Sir Lancelot gyalog-galopp versenyt rendeznek. Sir Lancelot azt mondja Arthur királynak: „Felség, az ön gyalog-galopp sebessége az enyémnek csak 2/3 -a, ezért adok önnek 100 méter előnyt és a kijelölt versenypálya hosszán belül biztosan utolérem. Ha pedig ön 2 m/s -mal csökkentené a sebességét, én pedig 5 m/s -mal és 50 méter előnyt adnék önnek, akkor is utolérném a pályán. A kétféle utolérési időtartam összege éppen 75 másodperc." Határozzuk meg Arthur király és Sir Lancelot gyalog-galopp sebességét.



Előre is nagyon szépen köszönöm!!!!!



2021. jan. 27. 15:11
 1/4 anonim ***** válasza:

1) vA=2/3x, vL=x, utolérés ideje t

2/3xt+100=xt (1)


2) 2/3x-5, x-2, 75-t

(2/3x-5)(75-t)+50=(x-2)(75-t) (2)


Az (1) és (2) egyenletekből álló egyenletrendszer kell megoldanod.

2021. jan. 27. 16:02
 2/4 anonim ***** válasza:

Bocs!

2) 2/3x-2, x-5, 75-t


(2/3x-2)(75-t)+50=(x-5)(75-t) (2)

2021. jan. 27. 16:06
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia, két megoldás jött ki az egyenlet rendszer alapján.

Egyik:

x1=3 y1=100, illetve x2=12 y2=25


Nem tudtam tovább folytatni, mert nem találom benne az össz 75 másodpercet.

Esetleg innen még tudnál segíteni?

2021. febr. 7. 10:19
 4/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, az y nekem a t volt
2021. febr. 7. 10:23