Mit jelent az, hogy egy szöveget elő szóbeli szöveggé alakítani, és mik azok szövegtani jellemzők?

Figyelt kérdés

Egy sajtócikkről van szó, ami egy filmről szól.


Le kell adnom a héten a kész feladatot, de azt sem tudom, miket kell csinálni.


2021. jan. 28. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát próbáld úgy, hogy nem pl "Péter harsány "Nem " felelete azt bizonyította, hogy ő sem úgy érti igazából [...] Mire Mici azt felelte, hogy annál is inkább nem, mert ő is ugyanígy vélekedik. "

Na, és akkor ezt pl írd át, hogy :

-Nem. Mondta Péter.

-Annál is inkább nem. -Értett egyet Mici.

Mire Zsiga élesen felkacagott:

-Na, még csak az kéne . -mondta


Én valami ilyesmire gondoltam egyébként, hogy tehát pl átírhatnád párbeszédes formára; de egyébként azt írja ki, hogy ma 20:45 -kor írtad ki a kérdésed, nálam meg még csak 20:16-ot jelez itt az óra a gép sarkában, és nem állítottam el semmit. :) <Ezt csak érdekesség-képpen jegyeztem meg. -most már 20:17 :) >

2021. jan. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*Ja és én úgy értelmezem, hogy nem 'elő', hanem élő szövegre.
2021. jan. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Egyébként ma este hozzákezdek az irodalom leckéhez (ez a nyelvtan)


A szövegtani jellemzők azt jelenti, hogy pl. interjú?

2021. jan. 28. 21:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Na, hát, nem vagyok egy nagy nyelvtan-zseni, de én itt arra gondolnék, hogy pl egy élő szövegnél nem csak kijelentő mód van, hogy "Jancsika nagyon vágyott egy pöttyöslabdára"

Hanem még pl többféle is megjelenik, pl egy óhajtó, hogy:

-Ó, bárcsak lenne egy pöttyöslabdám.


Tehát nem csak elmeséli, hogy vágyott arra a labdára, hanem konkrétan a szereplőt is megszólaltatta.


És tehát nem csak egy ember elbeszéli olyankor, hanem még ki is nyilvánítják a szereplők, ők maguk, ha nagyon szeretnének egy pöttyöslabdát.


Amúgy nemtom, keress rá a szövegtan elemeire

[link]

[link]


Én amúgy tehát nem értek hozzá, lehet, hogy még másvalaki ír.

2021. jan. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!