Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jó németes itt? Szabad írni neki?

Jó németes itt? Szabad írni neki?

Figyelt kérdés
Érettségire készülök, és szeretnék segítséget kérni. Nem vagyok sík hülye belőle, viszont szeretnék jobb lenni. (Nem megoldókulcsos)

2021. jan. 29. 09:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2021. jan. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Unterstreiche die richtige Adjektivendung.


1. Morgen fahren wir mit dem neu er / en / es Auto zu unseren lieb er / en / e Großeltern.


2. Ich habe die gut en / e / er Rezension meines neu er / es / en Buches schon gelesen.


3. Lieb e / er /es Eltern und lieb es / er / e Hans!


4. Hast du die letzt e / en / er Sommerferien mit deinen best er / e / en Freunden verbracht?


5. In dem aktiv es / er / en Geschichtsdorf lernen die Touristen das wirklich e / en / es Leben der San kennen.



Ezt nem tudom kivitelezni

2021. jan. 29. 13:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Ha beírod a googleba, hogy Adjektivdeklination, rengeteg táblázatot kiad, ami itt segítségedre lehet. [link]

Az alapján alakul a végződés, hogy milyen nemű a főnév, amihez kötöd, és hogy milyen esetben van (Nominativ, Akkusativ, Dativ, Genitiv).

Pl. ha megnézed a táblázatot:

Az első mondatban mit dem neuen Auto lesz, mert Dativban van (ha mit elöljárószó van, akkor mindig Dativ), és az autó semleges nemű. A második szónál zu előljárószó van, ez azt jelenti, hogy megint Dativ esetben van; a Großeltern pedig többesszám. Így lesz unseren lieben Großeltern.

Ha böngészed a táblázatokat, és utánanézel annak, hogy melyik előljárószó milyen esetben van, akkor sokkal átláthatóbb.


Remélem tudtam segíteni, én sem vagyok profi németes, javítson ki valaki, ha valamit rosszul mondtam. Hajrá :))

2021. jan. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!