Valaki segítene kiszámolni?

Lehet, hogy ciki de nem értem a feladatot, és senki nem is tud nekem segíteni itthon, és még ma le kéne adni a feladatot. Hány m2 fémlemezre van szükség az 50db háromszög alakú közlekedési tábla elkészítéséhez, ha a háromszög egyik oldala 60cm,s ehhez az oldalhoz tartozó magassága 52cn? (Válaszodat számítással indokold). Legyen szíves aki segít ne csak a végeredményt írja le, hanem azt is hogy számolta ki.

2021. jan. 29. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

T=a*m/2=60*52/2=1560cm^2

50*T=78000cm^2=7,8m^2

2021. jan. 29. 16:32
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tehát, először ki tudod számolni egy ilyen háromszög területét a


T(háromszög) = a*m(a)/2 képlettel, ahol 'a' a háromszög egyik oldala, 'm(a)' pedig az 'a' oldalra merőleges magasság. Ezek alapján:


T(háromszög) = 60*52/2 = 1560, a métékegység pedig négyzetcentiméter, amit én most cm^2-tel jelölök, mivel a kiinduló adat centiméterek voltak.


Ebből kell nekünk 50 darab, tehát a táblák összterülete 50*1560 = 78000 cm^2.


A feladat az eredményt négyzetméterben kéri, tehát a 78000 cm^2-t még át kell váltani m^2-be. Ezek között a váltószám 10000, és nagyobb mértéekgységre váltunk, tehát osztanunk kell vele, így jön ki a 7,8 m^2 eredménynek.


Úgy is lehetett volna számolni, hogy az elején átváltjuk az adatokat négyzetméterve, ekkor a tábla adatai 0,6 és 0,52 m-esek, így egy háromszög területe


T(háromszög) = 0,6*0,52/2 = 0,156, a mértékegység pedig m^2, mivel méterekkel számoltunk. Ebből kell 50, így íz összterület 50*0,156 = 7,8 m^2.


Tehát kétféleképpen számolva is ugyanaz jött ki.

2021. jan. 29. 16:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát hogyne segítenénk.


Ennyi négyzetméter fémlemezre lesz szükség: 50 * 0,6*0,52/2 = 7,8 m^2

2021. jan. 29. 19:49
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget🤗
2021. jan. 29. 20:37