Magasságtétel, stb. tudnátok segíteni?


1. Egy derékszögű háromszögben az átfogóhoz tartozó magasság 5 cm-es és 15 cm-es szakaszra osztja az átfogót. Mekkorák a háromszög oldalai és az átfogóhoz tartozó magasság?

2. Lehet-e egy húrnégyszög szögeinek az aránya 6:4:10:11? Válaszát indokolja meg!

3.Egy 8 cm sugarú körben 120 fokos középponti szöghöz mekkora húr tartozik?

4.Egy 6 cm sugarú körben 72 fokos kerületi szöghöz milyen hosszú körív tartozik? Mekkora a középponti szöghöz tartozó körcikknek a kerülete és területe?

5.Egy húrtrapézba olyan kör írható, amely a trapéz minden oldalát érinti. Számítsd ki a trapéz területét, ha a trapéz alapjai 8 cm és 18 cm!


Ha le tudná valaki vezetni a feladatokat azt nagyon megköszönném! Sajnos magyarázatot nem kapunk a házikhoz, csak fel van adva...

Cosinust nem használhatok


2021. febr. 5. 10:53
 1/9 anonim ***** válasza:

1)

m^2=5*15=>m=5*sqrt(3)

c=20

a^2=m^2+5^2

b^2=m^2+15^2

2021. febr. 5. 10:57
 2/9 A kérdező kommentje:
a sqrt mit takar?
2021. febr. 5. 11:00
 3/9 anonim ***** válasza:
Négyzetgyök. Angolul „square root”, azért írják így sokan (meg a programok is így értik meg, egyébként).
2021. febr. 5. 11:12
 4/9 anonim ***** válasza:
2) Ilyen húrnégyszög nincs, mert a szemközti szögek összegének egyenlőnek kéne lenni, ez pedig ilyen arányok esetében nem teljesül.
2021. febr. 5. 11:32
 5/9 anonim ***** válasza:
3) 8*sqrt(3), egy 8 oldalú szabályos háromszög magasságának kétszerese
2021. febr. 5. 11:35
 6/9 anonim ***** válasza:
4.) [link]
2021. febr. 5. 11:39
 7/9 anonim ***** válasza:

4) A középponti szög 144°

i=2*6*Pi/360*144=4,8Pi

K=12+4,8Pi

T=36*Pi/360*144=14,4Pi

2021. febr. 5. 11:39
 8/9 anonim ***** válasza:
Elnézést, a 6. válasz helyesen az 5. feladat.
2021. febr. 5. 11:40
 9/9 anonim ***** válasza:

5) Esz érintőnégyszög szemközti oldalainak összege egyenlő, így a trapéz szárai: b=(8+18)/2=13.

m^2=13^2-5^2 => m=12

T=13*12=156

2021. febr. 5. 11:43