A háromszög két szöge 48fok és 85fok A Nagyobb szöggel szemközti oldal 60 cm. Mekkorák a háromszög oldalai?

2021. febr. 8. 18:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Szinusztételt próbáltad rá használni?
2021. febr. 8. 18:49
 2/2 anonim ***** válasza:

Szinusztétel:

a/60=sin48°/sin85° => a=44,8


gamma=47°


Koszinusztétel:

c^2=60^2+44,8^2-2*60*44,8*cos47° => c=44

2021. febr. 8. 18:51