Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok segíteni ebben az...

Tudnátok segíteni ebben az angol háziban mert nem teljesen értem hogy hogyan kellene csinálni?

Figyelt kérdés

Look at the information, then write sentences using must or can’t.


1.Emma is always out in the evenings. (She /have a lot of friends)

2.There’s no answer when I phone them (they/at home)

3.She’s got blonde hair. (she/be Chinese)

4.I’ve just heard the good news. (you/be happy)

5.I don’t feel well and I’m very hot, (you/have a temperature)

6.He’s just had two weeks’ holiday. (he/be tired)



2021. febr. 10. 23:38
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
A / helyére be kell írni, hogy must (biztosan) vagy can't (kizárt, hogy).
2021. febr. 10. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
5%

1.Emma is always out in the evenings. She must have a lot of friends. (She /have a lot of friends)


2.There’s no answer when I phone them, they can't be (nem tudom kell e ide de szerintem igy ertelmes) at home. (they/at home)


3.She’s got blonde hair. She can't be Chinese. (ez vmi rasszizmus vagy mi? Nem tudom itt melyik a jo) (she/be Chinese)


4.I’ve just heard the good news. You must be happy. (you/be happy)


5.I don’t feel well and I’m very hot, I must have a temperature. (itt nem tudom miert you-t ir a megoldas) (you/have a temperature)


6.He’s just had two weeks’ holiday. He can't be tired. (he/be tired)

2021. febr. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. :)
2021. febr. 10. 23:56
 4/6 anonim ***** válasza:
67%
Gratulálok, kettes. Így a büdös életben nem fogja megtanulni.
2021. febr. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
36%

1.Emma is always out in the evenings. She must have a lot of friends. -> Emma mindig eljár esténként. Biztos sok haverja can.


2.There’s no answer when I phone them. They can't be at home. -> Nem veszik fel a telefont. Nem lehetnek otthon.


3.She’s got blonde hair. She can't be Chinese. -> szőke haha van, biztos nem kínai. (Alap genetika srácok, nem rasszizmus 🤫)

Mondjuk írhatta volna hogy She's got natural blonde hair. Természetes szőkével egyértelműbb.


4.I’ve just heard the good news. You must be happy -> hallottam a jó híreket. biztos örülsz. (dialógus két ember közt)


5.I don’t feel well and I’m very hot. You must have a temperature. -> Nem vagyok jól és melegem van. Biztos lázad van.

Ez picit suta, mert I'm very hot = nagyon dögös vagyok

Ha én tanítanám, én azt írtam volna, hogy I don't feel well, and I'm boiling. Kb szinoníma, de egyértelműbb.


6.He’s just had two weeks' holiday. He can't be tired.

-> Most volt két hét szabin, nem lehet fáradt. A ' helyén of van, tehát "had two weeks Of holiday".


Magyarázzam még, vagy érted?

2021. febr. 11. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Meg értettem köszi.
2021. febr. 11. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!