Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnatok nekem segiteni...

Tudnatok nekem segiteni ezekben az angol nyelvtani reszletekben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ne haragudjatok, angol billentyuzetrol irok, ezert nincsen netem.

Engem az alabbiak erdekelnenek:

- Latom hogy sokszor kulon irjak a maybe szonal a "may" reszt. Ezmellett van a perhaps ami szinten azt jelenti, hogy talan. Melyiket mikor hasznaljuk, es mi a kulonbseg?


- (ez kicsit mas kerdes) ti hogyan tanultatok meg, majd gyakoroltatok be az igeidoket?


- Szeretnek esszeket irni, es ezzel fejleszteni magam. Valamint szeretnek olyan feladatokat csinalni, am9ik tenyleg erzem hogy hatnak. Mit ajanlotok nekem?


(A beszed resze oke, en Amerikaban vagyok)



2017. aug. 1. 23:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Kényes kérdés, bocs, nem sértegetni akarnálak, csak egyértelműsíteni, tehát ha külön volt a may és a be, akkor az nem egy segédigés szerkezet volt?
2017. aug. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 cathilina ***** válasza:

1, A may egy segédige, a maybe és a perhaps határozószó. A maybe és a perhaps ugyanúgy működik, de a perhaps formálisabb. Gyakorlatban:

She may be late.

Maybe she's late.

Perhaps she's late.

Ugyanazt jelentik.


2, Angolórán.


3, Ha esszét írsz, nem tudod elkerülni, hogy valaki más ellenőrizze. Ha végtelen számú "helyes" megoldás létezik, nem tudod magadnak javítani.

2017. aug. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Koszonom, igy mar ertem :)


Nekem tul lassunak tunik az angolora menete. Vagyis, amiket eddig vettunk igeidokat fujom kivulrol-belulrol, ezert szeretnek tovabb haladni.

Igen tudom, csak nem tudom, hogy erre van-e valami netes lehetoseg.

2017. aug. 2. 16:42
 4/4 cathilina ***** válasza:
Esetleg tudsz letölteni/megvásárolni magasabb szintű tankönyveket amikhez megvannak a megoldások is. Amúgy vannak olyan oldalak, ahol akár ingyen is ellenőriznek egy esszét (pl www.essayjudge.com de szerintem ha rákeresel találsz még párat) de én soha nem használtam őket, így fogalmam sincs, mennyire jók.
2017. aug. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!