Hogyan lehet a kiemelt x-szel 4-et felírni?


A feladatom: A kifejezést alakítsam szorzattá: x2(az a 2 a négyzetent akarja jelenteni) + 5x + 4.

Ebből kiemeltem az 5x-ben lévő x-szet.

Eddig jutottam el: x × (x + 5 +

Mit tudnék odaírni, hogy az x-szel beszorozva is +4 legyen? Persze, ha lehetséges



2021. febr. 16. 15:36
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
x^2+4x+x+4=x(x+4)+1(x+4)=(x+4)(x+1)
2021. febr. 16. 15:41