Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fizika házit nem tudom megcsin...

Fizika házit nem tudom megcsinálni, valaki megcsinálná kérem?

Figyelt kérdés

A ábrán látható elrendezésben határozza meg a rendszer gyorsulását és a jelölt kötélerőt!

(A súrlódást nem kell figyelembe venni!)

m1=17.1 kg

m2=10.8 kg

m3=33.7 kg

Egy asztalon vagyunk, asztal tetején van az m2, bal oldalt csigán lóg le az m1, jobb oldalt ugyanígy az m3. Az m3-nak felfelé irányuló erőjét kérdezi a feladat. Megköszönném nagyon a segítségeket.



2021. febr. 25. 13:22
 1/2 anonim válasza:

m1*a=F1-m*g

m2*a=F3-F1

m3*a=m3*g-F3

Kifejezed F1,F3-at és behelyetesíted m2*a=F3-F1-be. És ott kiszámolod a gyorsulást ami kb. 4.075 m/s lesz. Ebből pedig már könnyü kiszámolni a kötélerőt, ami m*g-K=m*a ami 195.2 N, lesz.

2021. febr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Számolásnál véletlenül kivontam és nem össze adtam, a gyorsulás 2.67 és a kötél erő 241.5 N lesz.
2021. febr. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!