Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Szak/szakközépiskola vagy...

Szak/szakközépiskola vagy Egyetem?

Figyelt kérdés
Mi a különbség? Kérlek adjatok rá érveket, előnyöket, hátrányokat, minél többet!
2021. febr. 26. 11:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem értem:)


Szakiskola -ez középfokú,és ad szakmát, de érettségit nem

Szakközépiskola -ez ötödéven valszeg ad szakmát is okj-set, és érettségit is ad, ez is középfokú tehát

gimnázium -ez is középfokú, nem ad szakmát, érettségit ad, érdemes utána továbbtanulni.


Egyetem, főiskola, felsőktatási szakképzés -ezek már felsőoktatások, és a FOSZK/ FOKSZ azok ugyanúgy az egyetemen vannak képzések, csak ez a diploma és az okj között.


Na; és akkor tehát ez volt a régi a fönti középfokú dolgok elnevezése; annyi változott; hogy most már a szakiskolákat nevezték át szakközépre; de tehát a névváltoztatás után sem ad érettségit ez a formula, miután átnevezték szaksuliról szakközépre;


A szakközepekből, amelyik érettségit is, meg szakmát is ad; lettek a szakgimnáziumok. Ja és a szakgimnáziumokban nem tudom, ezt bevezették-e, hogy lecsökkentették a természettudományos órák számát, tehát pl ha ilyen irányban akarsz továbbtanulni, akkor lehet, hogy vendéghallgatóként át kell utaznod a városon, hogyha rájössz, hogy kellene neked természettudományos érettségi, mert ilyen irányban akarsz továbbtanulni.


Gimi maradt sima gimi.



Na, szal, leírom értelmesebben a mostanit, tehát:

Szakiskola vált elnevezésében szakközépiskolává, ez szakmát ad, érettségit nem, ha jól tudom


Szakközépiskolák váltak elnevezésükben szakgimikké; itt már ad szakmát is, érettségit is


Gimnázium pedig érettségit ad, és érdemes lehet utána továbbtanulni.


A technikumot nem tudom, mit jelent;és hogy milyen végzettséget ad, éshogy kell-e előképzettség a jelentkezésre; vagy hány éves kortól lehet menni, ha vannak ilyenek.


Remélem,mindent jól írtam.

2021. febr. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

*Ja és egyébként mégegy; én pl jártam olyan okj-s képzésre szakközép ötödéven (ma szakgimi és asszem már első évtől szakosodnak); na, tehát, hogy én jártam olyan okj-re , amiből egyetemi képzés is van. Nekünk tehát volt a négy év, negyedik végén az érettségi, és utána lehetett még menni a mi alapjainkkal ötödévre szakmát tanulni.


Egyetemen szal azt hiszem , jobban belemennek a részletekbe; részletesebben tanulják. Meg egyébként pl tehát ott is van 1-2 tantárgy; amire nincs szükséged; de belerakják, hogy szélesedjenek az ismereteid.

2021. febr. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elöször végezd el a szakközépet, ami érettségit is ad, aztán menj egyetemre.


Ez célszerű

2021. márc. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!