Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki aki nagyon otthon van...

Valaki aki nagyon otthon van excelben elmagyarázná ezt nekem?

Figyelt kérdés

A feladat az, hogy EKG értékeket kellene egy pontdiagramon ábrázolni: Ábrázoljuk a szívciklusok időtartamát a periódusidő függvényében! Az x tengelyen az egymást követő szívciklusok sorszáma, az y tengelyen pedig az egyes szívciklusokhoz tartozó periódusidők szerepeljenek.

Sajnos nem tudom hogyan kellene ehhez hozzákezdeni, valaki segítene hogyan kell? Előre is nagyon köszönöm <3



2021. febr. 26. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én se vagyok nagy exceles; de kijelölöd az adatokat; amiket szerepeltetni akarsz a diagramban; és valahol fölül lesz olyan,hogy beszúrás, diagram. És akkor ott kiválasztod azt, amelyik olyan pontösszekötősdis a képen. Ha nem tudsz egyszerre minden adatot kijelölni,mert mondjuk nem egy konkrét táblázatról van szó, akkor le kell nyomni a shift-et is még hozzá , hogy tudjál új dolgokat is kijelölni. De lehet, hogy valamit csak két diagramon tudod ábrázolni, akkor csináljál kettőt. Meg még esetleg lehet olyat, hogy adatfeliratok felvétele, és akkor rá is írja a diagramhoz a pöttyökhöz az értékeket, az nálam valamiért nem működik, de úgy emlékeztem jobb klikk-kel kell; de ha ez nincs benne a feladatban, akkor nem kell.


Az x tengely az amelyik oldalra megy

az y tengely az , amelyik föl,meg lefelé.


Én ennyit tudtam.

2021. febr. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát valami oknál fogva ez nekem nem mūködik, mármint nem tudom, hogy hogy jelöljem ki az adatokat hogy a megfelelő tengelyre kerüljenek...vagy nem is tudom, de valahogy nem úgy néz ki a végeredmény ahogy kellene. :/

De azért így is nagyon nagyon köszönöm! 💟

2021. febr. 26. 18:22
 3/5 anonim ***** válasza:

De tesa, kaptál egy táblázatot, nem?

Vagy neked kell megcsinálni?

Semmibaj, az a legegyszerűbb!! :)

Aztán fogod az egeret, lekattintasz oda, ahonnan kiakarod jelölni, meg még onnan lehúzod oldalra. :) Ez szerintem az összes Excel-verzióban így van. :) Régiekben is, újakban is; de amúgy szerintem nem lesz sok különbség a kettő között;bármelyiket is használod.:):)

Na, mindegy majd akkor gondolom tanár megmutatja újra; vagy én pl nem értem, mit nem látsz át; de pl akkor meg próbálkozni kell addig, amíg ki nem jön a kért végeredmény:) Valamit csinálj, nehogy üresen add be; ha rossz lesz; akkor rossz lesz; de legalább látja a tanár, hogy csináltál valamit. :) Vagy akkor legalább paintben csinálj egy diagramot helyette; bár ez sokkal hosszadalmasabb; de ha ez most jegyre megy; legalább egy kettest tud adni rá. :):)

♥ ♥ ♥

2021. febr. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy vannak itt ilyen videók, meg ha lejjebb mész, ezek a Microsoft Support -oldalak is leírva szövegesen egyszerűen elmagyarázzák, hogy mit kell csinálni


[link]


:):)

2021. febr. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*ha meg véletlenül nem csak kijelölted az egész táblázatot, hanem áthúztad az egyik rubrikát máshova; akkor meg Szerkesztés Visszavonás, vagy Edit Undo :)
2021. febr. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!