Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen érvekkel támasszam alá?

Milyen érvekkel támasszam alá?

Figyelt kérdés

Rövidebbek legyenek az órák és hosszabbak a szünetek. Ez a feladat tétel mondata. Valakinak van valamilyen ötlete? Nekem semmi sem jut eszembe..

A válaszokat előre is köszönöm!



2021. márc. 12. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jobban lehet koncentrálni... Hosszú óra felére nem emlékszem, a rövid szünetben meg a sok dolog miatt elfelejtem azt is xD
2021. márc. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Te tényleg nem szeretnéd, hogy rövidebbek legyenek az órák és hosszabbak a szünetek, hogy semmi se jut eszedbe a témáról?
2021. márc. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, tehát neked most így pont megfelel a 45 + 10 perc?

Nem szeretnéd másképp...??

2021. márc. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A legtöbb órán ugyanazt csinálom...beszélgetek és könyvet olvasok(mivel közben az órára is tudok figyelni, így a tanárok már rám sem szólnak) és szünetben is ugyan ezt csinálom...Talán ezért nem veszem annyira komolyan a 45 perc órát és a rövid szünetet...Nálam gyakorlatilag egybefolytak.
2021. márc. 12. 11:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor írd azt, hogy te ezzel az állítással nem értesz egyet, és ezekkel támaszd alá, amiket most írtál. Az érvelés nem arról szól, hogy bármit az orrod alá tolnak, azzal egyet kell értened. Ha annyira tudnál figyelni órán olvasás közben is, akkor ez rég átment volna...
2021. márc. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#5

Tisztábban vagyok azzal, hogy miről is szól egy érvelő fogalmazás, de ha a tanár konkrétan megadja, hogy írjak kérvényt, amiben az igazgatót próbálom meggyőzni arról, hogy iktasson be rövidebb tanórákat, akkor kötve hiszem, hogy ezzel szembe kéne mennem.

2021. márc. 13. 22:02
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy kérvényben nem is muszáj érvelni, csak megfelelő hangnemben elő kell adni, hogy mit szeretnénk...
2021. márc. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kezdem úgy érezni, hogy hülyének szeretnél beállítani...."Írj kérvényt iskolánk igazgatójához, mellyel azt akarod elérni, hogy rövidebbek legyenek az órák és hosszabbak a szünetek. Kérésedet érvekkel támaszd alá!

Terjedelem 120-200 szó. Figyelj a kérvény formai és tartalmi követelményeire!" Tessék...ez a feladat, szóval nem hiszem, hogy hülyeségeket beszéltem, de a feladatot már leadtam.


#1 köszönöm a VÁLASZT a KÉRDÉSRE

2021. márc. 14. 14:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!