Ezekre mi a megoldás?

Figyelt kérdés

Milyen magánhangzó-törvény érvényesül a következő szóban? POÉN

Milyen mássalhangzó-törvény érvényesül a következő szóban? MULATSÁG

Milyen mássalhangzó-törvény érvényesül a következő szóban? HALLGAT

Milyen mássalhangzó-törvény érvényesül a következő szóban? SZÉNPOR

Milyen mássalhangzó-törvény érvényesül a következő szóban? EMELJEN

Milyen mássalhangzó-törvény érvényesül a következő szóban? NYELVTAN

Milyen mássalhangzó-törvény érvényesül a következő szóban? HAGYJA

Jellemezd a D hangot a tanult módon! (zöngésség, képzés helye, képzés módja)

Jellemezd a M hangot a tanult módon! (zöngésség, képzés helye, képzés módja

Milyen mássalhangzó-törvény érvényesül a következő szóban? MOSSA

Milyen mássalhangzó-törvény érvényesül a következő szóban? GONDDAL

Keress a szövegből 2-2 példát a mássalhangzó-törvényekre!


Nórit kifejezetten utáltam, amikor megszületett, mert apa is folyton vele foglalkozott, a legkevesebb idő rám jutott a családban. Amikor meg az osztállyal harmadikban egy színdarabot adtunk elő, folyton a színpad előtt rohangált, anya meg utána, ahelyett hogy engem figyelt volna. Így aztán, amikor anya egy nap azt mondta nekem: „Danikám, kisfiam, képzeld el, lesz még egy kistestvéred!” – mosolyogtam ugyan, magamban azonban elfintorodtam. „Még egy bőgőmasina – gondoltam –, aki összerágcsálja a ceruzáimat, meg elcseni a mosdóból a fogkefémet, hogy hóesést fessen vele, mint Nóri!” Aztán megszületett Bori, akit első perctől mindenhova viszünk magunkkal. Nóri meg idén iskolás lett, így végre vele is lehet értelmes dolgokról beszélgetni. Különben most, hogy így végiggondoltam a dolgot, nem is olyan nehéz az embernek a testvérét szeretni!


írásban jelölt teljes hasonulás:

írásban jelöletlen teljes hasonulás:

képzés helye szerinti részleges hasonulás:

zöngésség szerinti részleges hasonulás:

összeolvadás:

mássalhangzó-kiesés:

mássalhangzó-rövidülés:


Sajnos nem tudom vastaggal szedni a szavakat, segítségként annyi, hogy az utolsó két törvényre példát ne egy szóban keressetek, hanem egymás mögött álló két szó között. Pl.: msh-rövidülés: megszületett mert (tt-m és a t rövidül)

Milyen mássalhangzó-törvény érvényesül a következő szóban? SARKKÖR

Milyen mássalhangzó-törvény érvényesül a következő szóban? MONDTA

Milyen mássalhangzó-törvény érvényesül a következő szóban? ANYJA

Milyen magánhangzó-törvény érvényesül a következő szóban? FŐNÖKKEL

Milyen mássalhangzó-törvény érvényesül a következő szóban? BARÁTJA

Milyen mássalhangzó-törvény érvényesül a következő szóban? KÍNPAD

Milyen mássalhangzó-törvény érvényesül a következő szóban? NÉPDAL



2021. márc. 12. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Vicces, amikor valaki azt hiszi, hogy majd mások dolgoznak helyette. :-)
2021. márc. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Válasz kell,nem bölcsesség,világ életemben szar voltam ebből
2021. márc. 12. 11:25
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hol akadtál el? Mi nem világos? Biztos van tankönyvetek, és szabályok, ami alapján meg kell ezt csinálni. De ha nem lenne [link] itt megtalálod a megtanulandó fogalmakat példákkal együtt.
2021. márc. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen,van rá könyvünk meg minden,csak ott a gond hogy vagy belekavarodok,vagy pedig elfelejtem,össze keverem őket

Ráadásul ami nem érdekel,azt mégnehezebben jegyzem/tanulom meg,ezért eléggé nehéz ezt mind megcsinálnom. És ugyebár online oktatás,eléggé nehéz,számomra lehetetlen tanulni mivel személyesen nem tudnék bármi mást csinálni

2021. márc. 12. 11:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát akkor old meg a feladatokat. Indokold, hogy mit miért gondolsz úgy, tedd fel azt ide és megnézzük. Ezáltal a "lehetetlen" tanulni is megdől, mivel gondolkodsz rajta, megindoklod és ha netán helytelen mi kijavítsuk. Így azt is tudni fogod mit rontottál el a gondolatmenetedben.
2021. márc. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!