Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Golyóstoll a kémiában. Hogya...

Golyóstoll a kémiában. Hogyan lehetne meg írni képlettekel?

Figyelt kérdés
Kémiából házi dolgozatként kaptam ezt a témát hogy a golyóstollról kell írnom, egy fél oldalt minél több képlettel. Eddig még semmit sem találtam róla. Van valaki aki tud ebben segíteni?

2021. márc. 14. 23:50
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Hát konkrétat én sem tudok, de talán ha találsz valamit, hogy miből, hogyan gyártják, akkor mindenféle anyagot le tudsz írni. Esetleg a gyártási folyamatokban ha van valami kémiai reakció. A tintákból is biztosan van sok összetételű. Esetleg azoknak az anyagoknak a gyártásával kapcsolatosan valami, amikből készül.
2021. márc. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%
tinta keplete den amibol a golyo van
2021. márc. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
36%
fém
2021. márc. 15. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:
89%

Kezdjük a wikipédiával:


"A golyóstoll (idegen nyelveken gyakran biro néven ismert) a modern íróeszközök egyike. Egy viszkózus tintával töltött hengerforma tartályból, és egy annak végét lezáró, általában sárgarézből, acélból vagy volfrám-karbidból készült, egy milliméter körüli átmérőjű gömbből áll. A toll hegyét a papíron végighúzva a forgó gömb kijuttatja a tintát, ami majdnem azonnal megszárad."


A bekezdés alapján kezdjük nézzünk utána a következőknek: viszkózus tinta, sárgaréz, acél, volfrám-karbid.


A tintával kapcsolatban ezzel a cikkel indulhatsz: [link] Az anyagok képleteit viszont egyesével kell kikutatnod.


Volfrám-karbidhoz segítség itt: [link]


Sok sikert a további kutatáshoz...

2021. márc. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!