Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan tudom kiszámítani a...

Hogyan tudom kiszámítani a reakcióhőt a képződéshő felhasználásával?

Figyelt kérdés

Nem igazán értem, hogy hogy lehet kiszámítani a reakcióhőt a képződéshő segítségével.

Igazából azt nem értem, hogy honnan tudjuk meg a képződéshő mennyiségét.

Ide írok 3 db példát.

Segítsetek, hogy a többit már értsem pls!


Számítsd ki a következő folyamatok reakcióhőjét a képződéshők felhasználásával! Figyelj, a reakciókat nem rendeztem! Figyelj a résztvevő anyagok halmazállapotára!


MgO(sz)+HCl(g)=MgCl2(sz)+H2O(f)


NH3(g)+O2(g)=NO(g)+H2O(g)


FeS(sz)+O2(g)=Fe2O3(sz)+SO2(g)


A válaszokat előre is köszönöm! (Ha lehet írjátok le a folyamatot, a magyarázatot, hogy meg tudjam érteni!)



2021. márc. 17. 10:50
 1/5 Z003 ***** válasza:

A képződéshőket szinte mindig megadják a feladattal együtt, vagy valami rendelkezésre álló táblázatból kell kinézni. (Kivéve az elemekét mivel az megállapodás szerint mindig nulla.)


Meg ha jól tudom azt nem is lehet csak úgy kiszámolni, csak kísérletben lemérni.

2021. márc. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De a tanár itt nem adott meg. Azt se tudom, hogy ilyenkor honnan kell kikeresni. :(
2021. márc. 17. 11:09
 3/5 Z003 ***** válasza:

Hát esetleg ha van négyjegyű fügevénytáblád, akkor abban lehet benne van.

Vagy esetleg egy előző gyakorló feladatban vagy ilyesmi.


Vagy talán osztálytársak tudják.

2021. márc. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem,az enyémben nincs benne sajnos. Interneten nem tudod, hogy fenn van-e?
2021. márc. 17. 11:26
 5/5 Z003 ***** válasza:
Hát így összesített táblázatról nem tudok, de ha egyesével rákeresel, mondjuk "CaO képződéshő" akkor lehet kidob valami használhatót.
2021. márc. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!