Végezd el az összevonásokat!

a) 4b – 9 + 5b +11 – 10b – b =

b) -5x + 7x – 3x – 3 + x – 4 +9x =

c) 0,4y – 5 + 2,5y – (3y – 2,3y +17)=



2021. márc. 17. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

4b – 9 + 5b +11 – 10b – b = 4b – 9 + 5b +11 – 10b – b


-5x + 7x – 3x – 3 + x – 4 +9x = -5x + 7x – 3x – 3 + x – 4 +9x


0,4y – 5 + 2,5y – (3y – 2,3y +17)=0,4y – 5 + 2,5y – (3y – 2,3y +17)


KÉSZ

2021. márc. 17. 12:09
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm
2021. márc. 17. 12:12
 3/9 A kérdező kommentje:

Valaki tudna segíteni?



Alakítsd az összegeket szorzat alakú kifejezéssé!


6 x – 12 =


24 xy – 8 x =


8 x2y+ 4y =


7 x3y4- 14 xy =


15 xyz + 5 y 3z2 =



24 x3y2-6 xy2+ 4 x2y2 =

2021. márc. 17. 12:15
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Remélem észrevetted hogy a egyes mit csinált ;)


Ezek nagyon egyszerű feladatok, ne velünk csináltad meg a házid hanem tanuld meg!

2021. márc. 17. 12:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Amúgy meg pont erre találták ki az ehazi.hu oldalt. ;)
2021. márc. 17. 13:55
 6/9 anonim ***** válasza:

#3 egy párat megcsinálok neked.


1. Emeljük ki a 6-ot!

6(x-2)

2. 8x-et kiemelek.

8x(3y-1/igen, 1!/)


Innen már remélem megy

2021. márc. 17. 14:38
 7/9 A kérdező kommentje:
Jézusom az egyes nem jót írt? Ezt írtam bele az online röpibe
2021. márc. 18. 21:17
 8/9 anonim ***** válasza:
#7 hát, akkor ez bizony egy karó 😂😂😂
2021. márc. 18. 21:21
 9/9 anonim válasza:
Tanulj, nem fogod megbánni!
2021. ápr. 4. 00:07