Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok Elon Musk...

Mit gondoltok Elon Musk cégének az eredményeiről? Jó úton járnak? Többi lent.

Figyelt kérdés

Egy kis bevezető

A Neuralink (Elon Musk cége) augusztus végén tartott egy bemutatót.

A bemutató leglényegesebb része az volt,hogy az egyik disznónak olvasták az agyi aktivitását. [link]


Első körben betegségeket akarnak gyógyítani (pl.Parkinson-kór),a távolabbi jövőben pedig létre akarják hozni a gondolatolvasást.


Persze vannak kételkedő emberek:

Ilyen például a Newcastle-i Egyetem idegtudomány-professzorát, Andrew Jackson: [link]


Igaza van az idegtudósnak?


Szerintetek milyen sikereket fog elérni a cég?



2020. okt. 14. 18:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

A cikkben felsorolt kételkedések mindössze azért vannak mert a Neuralink túl korán mutatta be meddig jutottak. Igen, egy év alatt "csak" odáig jutottak el mint a csúcstechnológia mostani állása. Egy-egy kutatócsapat egyenként elért már hasonló részeredményeket (de összesen egyszerre mindent amit Neuralink egyik sem).


A Neuralink nem azért tartotta a bemutatót mert már most árulni akarják terméküket, vagy már most lenne is bármi haszna. Hanem azért tartották mert toborozni akarják a legjobb kutatókat hogy azok náluk dolgozzanak! Nem a közembert akarták elcsábítani hanem a legkiválóbb zseniket.


A bemutató után azt állítani hogy ilyen technológiával nem lehet mindazt amit Elon Musk mondott megvalósítani az kb ugyanaz mint ha valaki a Wright testvérek első repülő útja után azt mondta volna hogy "Interkontinentális sugárhajtású repülők? Ugyan már!"

2020. okt. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%
A napokban volt nagyon hasonló kérdés.
2020. okt. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat

1-es:

Nagyrészt egyet értek veled.

Viszont ezt a gondolatolvasásos dolgot nem értem. Hogy akarnak gondolatokat olvasni?

2-es:

Ha tudod,linkeld be azt a kérdést.

2020. okt. 14. 21:32
 4/18 anonim ***** válasza:
69%

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__1..

De az oldal külön kéri tőled, hogy MIELŐTT feldobsz egy kérdést, nézd meg, van-e hasonló!

Ki is írta, mikor feltetted, nem?

2020. okt. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nekem nem ajánlotta fel,amikor kiírtam. De egyébként azt nem is én írtam ki,hanem valaki más ,meg a téma is más,itt konkrétan erről a projektükről van szó.

Még itt alul,a kapcsolódó kérdések közt sibcs.

2020. okt. 14. 21:43
 6/18 anonim ***** válasza:
61%

4-es


Egy 1-től 10-es skálán mennyire fáj neked, hogy hasonló kérdés volt nemrég ?

2020. okt. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"Interkontinentális sugárhajtású repülők? Ugyan már!"

Jogos, nyitottnak kell lenni az újdonságokra, viszont vannak fontos különbségek a példához képest. A repülőgép alap koncepciója adott volt, igazán lényegi, elvi módosítás nem történt. (Persze szárnyprofil és -alak, hajtómű, stb., de az aerodinamika adott volt.)

Musk tervében viszont olyan módon akar az agy által kezelt információhoz hozzáférni, aminek jelenleg még az elve sincs meg. Konkrétan nem tudjuk, hogy az agy mi módon valósítja meg a tudatot, gondolatokat, döntéseket. Sokat tudunk a fiziológiájáról, és rengeteg információ gyűlt össze pszichológiai téren is, de a kettőt egyelőre nem tudjuk teljesen összekötni. Ismerjük a neuronok alap működését, transzmittereket, főbb agyi területek feladatait, de hogy ezek fizikailag hogy implementálják a személyiségünket és a viselkedésünket, memóriát, azt csak részleteiben ismerjük.

A cél jó, nincs semmi gond a kutatással, csak mintha átugortak volna olyan fontos lépéseket, amik a célt tekintve kikerülhetetlenek. Kellenek az álmodozók, ez fontos motiváció, de Musk ígéretei most még szerintem túlzóak.

2020. okt. 15. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#7

Igazad van

Szerintem ilyen dolgoknál realistának kell lenni.

Az az agyat -mint hardvert- elég jól ismerjük.

De szoftverként már nem

Szerintem ez a gyógyítás,amit alkalmazzni akarnak,elég jó cél és szerintem meg is valósítható.

Viszont a távolabbi célok,mint például a gondolatolvasás,már nem reális.


Egyébként az említett bemutatón leginkább a betegségek kezelésérő,gyógyításukról szó,nem pedig a gondolatolvasásról.

2020. okt. 15. 06:16
 9/18 Wadmalac ***** válasza:
69%

Amúgy ha a Musk féle módszerrel egy komplett emberi agyat be tudnánk drótozni, minimum köbmilliméterenként egy-egy elektródával és a gondolkodási folyamatok neuronáramait egy igen fejlett, tanuló MI-vel elemeznénk X ideig, akkor tutira elég pontosan meg lehetne állapítani, milyen agyi áramok milyen gondolatokat jelentenek.


Azon adott ember esetén. Másik esetén meg valószínűleg mást.


Ebből szerintem felmérhető, hogy milyen messze vagyunk még tőle.

2020. okt. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Igen. Egyébként elméletben ezt meg tudnánk ezt csinálni,Wadmalac?
2020. okt. 15. 10:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!