A 60kg tömegű postás egy 10kg tömegű csomagot felvisz a 3. emeletre (3m/szint) 8 perc alatt. Mekkora a teljesítménye?

Kérlek segítsetek mert nem értem

2021. márc. 26. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

h = 3 emelet = 9 m

m = 60 + 10 kg

t = 8 perc = 480 s

W = m*g*h

P = W/t

2021. márc. 26. 11:43
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. márc. 30. 20:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Matekhazi
2021. ápr. 6. 23:39