Mi legyen a hittan házi dolgozat témája?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek nekem!!:(

Még ma egy 2 oldalas word dokumentumban szerkesztett fogalmazást kellene megírnom amiben bármilyen témával kapcsolatosan kell min.70%ban saját vélemény alapján megfogalmazni és valamilyen formában összekötni a keresztyén vallással.(ez lehet kritika, kiindulópont, ellenpólus stb. )

DE AKÁRHOGYAN GONDOLKOZOM NEM JÖN SEMMI...

Ezért kérlek segítsetek!!!

Normális,használható válaszokat legyszíves irjatok

előre is köszönöm!!



2021. márc. 31. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
82%

- a biblia és a vallás önellentmondásai

- a fentiek ellentmondásai a tudományosan igazolt tényekkel

- stb

2021. márc. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 krwkco ***** válasza:

Szerintem a feladatban nem a vallást kell kritika alá vonni, hanem valamilyen világi dolgot kell részben a vallással összekötve vagy arra alapozva minősíteni.

Pl.

- mi a véleményed az abortuszról és mit mond erről a keresztyén vallás

- mi a véleményed a gazdagodásról, a pénz hajhászásáról, a tőzsdei spekulációról és mit mond erről a keresztyén vallás

2021. ápr. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 krwkco ***** válasza:
-mi a véleményed a szülő-gyermek kapcsolatról, kötelezettségekről, előnyökről, a szép oldalairól stb.
2021. ápr. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%
Írhatsz pl. a katolikus egyház kőkorszaki hozzáállásáról a fogamzásgátlással kapcsolatban. Az jó téma, anyag is van fent hozzá a neten és szerintem véleményed is van róla. (nekem tutira van) A lényeg, hogy semmilyen fogamzásgátló eszközt nem engednek használni (még gumit sem) csak az un. természetes családtervezést, ami arról szól, hogy a párok megpróbálják belőni a ciklus napjai és a hüvelyváladék vizsgálata alapján hogy kb. mikor termékeny a nő és akkor nem szexelnek. Ismerteted a tényeket személyes véleménybe meg írd le, hogy ez mekkora hülyeség, hogy az egyetlen megengedett védekezés mennyire hatásos (marhára nem az, de ennek is utána lehet nézni, hogy miért) hogy szerinted gyerek csak oda szülessen ahová szeretnék, amúgy is túlnépesedés van, a protestáns egyházak meg engednek normális módszereket is (tudtommal csak a spirált nem, mert az megtermékenyített petesejtet pusztítja el, de ott a gumi vagy a tabletta nem tiltott) minek szólnak bele, mikor nem is nősülhetnek, lövésük sincs róla milyen egy gyereket felnevelni stb...
2021. ápr. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%
Az emberiség átb#szása 2000 éven keresztül
2021. ápr. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!