Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Függvényábrázolás. Hogyan?

Függvényábrázolás. Hogyan?

Figyelt kérdés

Kaptunk érettségire felkészüléshez egy feladatsort matekból. Emelt szintű feladatok vannak benne elvileg. Az elsőket egész könnyen meg tudtam csinálni, viszont a 9-nél elakadtam. Ez lenne az: [link]

Az a) feladatnál kapásból el is akadtam. Hogy lehetne egy ilyen bonyolult függvény ábrázolni? Számoljam ki sok ponton és kötögessem össze őket? A b)-nél az értékkészletet a megadott 0-100 tartományon adjam meg? Vagy a +- végtelenben? Ez nem egyértelmű, mert ahol egy tartományon kellett megadni, ott eddig mindig leírta a feladat hogy ott kell. A c) se lett jó, mert nekem 15,63 jött ki, ami nem lehetséges szerintem. A d)-nél gondolom integrálni kellene, igaz?



2021. ápr. 3. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, melyik pedomaci találta ki ezt a feladatot, de gondolom igazi nő nem jut neki. Na mindegy.

A függvényt át tudod írni egy kicsit jobban kezelhető formára, azaz

f(x) = a*x^k + b*x^l - c*x^m + d*x^n

Ha ez megvan, látni fogod, hogy egy szigorúan monoton, folytonos függvényről van szó, az értékkészlete tehát f(0) és f(100) közötti valós számok. Ábrázolni tényleg úgy lehet, ha több ponton kiszámolod az értékeket, és illesztesz rá egy görbét (vagy desmos a barátod).

Az átlagértékhez valóban integrálni kell, de nem olyan nehéz, ha átalakítottad a függvényt (lásd fentebb), mert tagonként integrálhatod az egészet.

2021. ápr. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


Biztos, hogy ez érettségi feladat? Szerintem nem.

2021. ápr. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem hiszem hogy érettségiből származna a feladat, csak arra kaptuk gyakorlásnak.

2021. ápr. 3. 20:22
 4/4 anonim válasza:
Ha ilyet látnék, sikítva menekülnék az egész iskolából.
2021. ápr. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!