Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémia háziban valaki segíteni?...

Kémia háziban valaki segíteni? Kémia 9.osztály Egyensúlyi folyamatok

Figyelt kérdés

Sajnos nem igazán tudom ezeket a feladatokat, így nagy örülnék, ha valaki, aki tudja ezekre a feladatokra a választ, az megírná!


Téma: Egyensúlyi folyamatok


Az egyenlőségjel kettős nyilat helyettesíti.

1. Írd a megfelelő betűjelet az állitások mellé!


A) N2 (g) + 3 H2 (g) =2 NH3 (g) ΔrH < 0 kJ/mol

B) C (sz) + H2O (g) =CO (g) + H2 (g) ΔrH > 0 kJ/mol

C) mindkettő

D) egyik sem


A hidrogéngáz bevezetésével a termékképződés irányába tolódik el az egyensúly.

A katalizátor a termékképződés irányába tolja el az egyensúlyt.

A hőmérséklet-emelés hatással van az egyensúlyi reakcióra.

A nyomás növelése a hidrogéngáz mennyiségének csökkenteset eredményezi.

Az egyensúlyi rendszerben az egyes anyagok koncentrációi egyenlők.

Az odaalakulás exoterm folyamatot jelöl.

A kiindulási anyagok mennyiségének növelése gyorsítja a termékképződést.


2. Töltsd ki a táblázat hiányzó adatait! ( a keletkezés vagy a visszaalakulás irányába tolódik el az egyensúly?)

CH4 (g) + 2 H2S (g) = CS2 (g) + 4 H2 (g)


első oszlop második oszlop

Az egyensúlyeltolódásának iránya, A CS2 mennyiségének változása

a)H2S-koncentrácio növelése

b)H2-koncentrácio növelése

c)CH4-koncentrácio növelése

d)Nyomás csökkentése


3. Töltsd ki a táblázat hiányzó adatait! ( a keletkezés vagy a visszaalakulás irányába tolódik el az egyensúly?)


2 SO3 (g) = 2 SO2 (g) + O2 (g) ΔrH = +62 kJ/mol


első oszlop második oszlop

Az egyensúly eltolódásának iránya, Az SO2 mennyiségének változása


a)O2-koncentracio növelése

b)SO3-ot távolítunk e a rendszerből

c)Hőmérséklet növelése

d)Nyomás csökkentése


Nagyon szépen köszönöm előre is! :)



#kémia #házi feladat #9. osztály #egyensúly folyamatok
2021. ápr. 15. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:

bki benne van a könyvben, miért várod azt, hogy valaki más dolgozzon helyetted??


Elvezeted valamelyik anyagot, akkor a rendszer "termelni" fogja, abba az irányba tolódik el.

Ha növeled a hőt, akkor az endoterm folyamat fog erősödni.

Ha nyomásról van szó, akkor mindkét oldalon összeadod a sztöchiometriai számokat (amik a vegyületek képletei előtt állnak, vagy ha nem állnak, akkor ugye 1). Ha növeled a nyomást, akkor a kisebb szám felé fog eltolódni az egyensúly. és fordítva. A katalizátor csak gyorsít, de nem változtat az egyensúlyon.


Ez a része a kémiának pont hogy nem nehéz, nem kell nagy kémiásnak lenni.



Én értem, hogy "de egy csomó más tantárgyra kell készülnöd", de ne legyünk már ennyire lusták.

2021. ápr. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Nem terveztem kifogást találni, de nem lehet mindenki mindenben ugyanolyan jó, mint más esetleg. Az hogy számodra ez könnyű, nem jelenti azt, hogy mindenki számára az.

Nem gondolom, hogy olyan módon kellene válaszolnod, amilyenben tetted. Én feltettem egy kérdést, amire ha van az embernek ideje/kedve válaszolni akkor válaszol. Megértelek, ha számodra a kémia ezen leckéje nem nehéz, de miből gondolod, hogy más is ugyanolyannak találja-e? Én sem beszélek olyanokkal így, akiknek a matematika rosszul/rosszabbul megy, csak mert nekem könnyebben megy.

Nem is lényeg, csak kicsit minősítve írtál egy kérdésre választ és mivel ember vagyok rosszul esett.

2021. ápr. 15. 22:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnálom ha rosszul esett, nem csak neked szólt.


De mint írtam a kémia ezen részéhez nem kell különösebb tudás, vagy "kémiából 5-ös vagyok" szint, csupán azzal az 5 mondattal, amit leírtam az egész feladatsort meg lehet oldani.


Nem azzal van bajom, hogy kérdeztek, hanem azzal, hogy elvárjátok, hogy megoldjuk helyetetek a feladatokat!


Ez nem az a felület, az az ehazi.hu

2021. ápr. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!