Koordináta-geometria feladat?


Adott 3 pont: A(4,7) B(-6,-4) C(2,-3).

Számítsuk ki az ABCD paralelogramma AC és BD átlóegyenesének hajlásszögét, valamint igazoljuk, hogy az ABCD paralelogramma területének mérőszáma egész szám.


2021. ápr. 18. 16:57
 1/1 anonim ***** válasza:

F: AC felezőpontja F(3; 2)

D=2*F-B D(12; 8)

AC(-2;-10) BD(18; 12)

|AC|=sqrt(104)=2sqrt(26)

|BD|=sqrt(468)=6sqrt(13)

cos(fi)=|-36-120|/(156*sqrt(2))=sqrt(2)/2 => fi=45°


T=2*sqrt(26)*6*sqrt(2)*sqrt(2)/2/2=156/2=78

2021. ápr. 18. 17:25