Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kémia házi feladatban segítség?

Kémia házi feladatban segítség?

Figyelt kérdés

Az alábbi linken található felső ábra ( omega 3) megfelel a következő feltételeknek? Le kéne rajzolni egy egyszeresen telítetlen omega három zsírsavat ami 18 szénatomszámmal rendelkezik! Olyan segítséget kaptunk hozzá, hogy a kettős kötésnek a harmadik és negyedik szénatom között kell lennie. De az ábrán pl több helyen is van kettős kötés, ez egy kicsit megzavart. Tehát most ez az ábra amit találtam megfelel ennek a feltételnek vagy nem jó és csak egy helyen kell lennie kettős kötésnek?


[link]


Előre is köszönöm aki tud segíteni!



2021. ápr. 19. 10:41
 1/2 A kérdező kommentje:
Végül rájöttem hogy az a probléma, hogy ez az ábra ez egy többszörösen telítetlen omega 3 zsírsavat ábrázol, így nekem tényleg csak egy kettős kötést kell rajzoljak.
2021. ápr. 19. 11:00
 2/2 anonim válasza:

Az "omega 3" elnevezés arra utal, hogy honnan kezdődnek a C=C kötések ezekben a zsírsavakban.

A -COOH karboxil funkciós csoport melletti C atomot alfa (jele: α), a láncvégit omega (jele: ω) C atomnak nevezzük ha megfelelően hosszú a C lánc. Ezért a -CH3 metil csoporttól (aminek C atomja az ω-C atom) kiindulva megy a számozás, és az alábbi ábrán az első 18 C atomos omega 3 zsírsavat kell alapul venni.

[link]

Természetesen a te molekulád 1 db kettőskötést fog tartalmazni a 3. C atomtól kiindulva, tehát a 3. és a 4. C atom között.

2021. ápr. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!