Adott az x^2/4 + y^2 = 1 egyenletű kanonikus ellipszis. Ezt hogy forgatom el az x tengely korul 45 fokkal?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 23. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
[(x+y)^2]/8+[(x-y)^2]/2=1
2021. ápr. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 krwkco ***** válasza:
100%

Ha az x tengely körül forgatod, akkor kilép az xy síkból. Ez a feladat?

Vagy inkább az origo a forgatási középpont?

2021. ápr. 24. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kilép a síkból
2021. ápr. 24. 11:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocs, akkor rosszat írtam (első voltam), nem olvastam elég figyelmesen.
2021. ápr. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 krwkco ***** válasza:

Azt mondanám, hogy rajzolj fel egy 3 dimenziós koordináta rendszert praktikusan úgy, hogy az x tengely feléd nézzen (a perspektíva miatt balra le) és az yz legyen a papír síkja.

Ekkor az ellipszis az xy síkban van. Egy pontja (x,y). Forgasd el az x tengely körül 45 fokkal és lesz belőle egy (X,Y,Z) pont. Az új koordináták könnyen kiszámíthatók, mert a pontok és az x tengely egy 45 fokos nyílású egyenlőszárú háromszöget adnak, aminek az oldala x hosszú. Fejezd ki x-et és y-t az új koordinátákkal és helyettesítsd vissza az egyenletbe. Szerintem ez lesz az új egyenlet, de azért ellenőrizd le egy tetszóleges pont behelyettesítésével. A forgatásnál Z lehet negatív vagy pozitív mert nem mondták meg, hogy milyen irányba kell forgatni.

2021. ápr. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!